اخبار

چکیده مطالب 88/6/12

کیده مطالب
• تعرفه های تلفن افزایش نیافته است
موبنا- مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به شایعه افزایش تعرفه های مخابراتی گفت: از شش سال گذشته تاکنون هیچ گونه تعرفه مخابراتی افزایش نیافته است و علاوه بر ثابت بودن تعرفه ها در واگذاری سیمکارت ، خط تلفن ثابت و اینترنت کاهش قیمت داشته ایم. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در خبرگزاری فارس و نیز روزنامه های جهان اقتصاد ، جهان صنعت ، عصر ایرانیان ، پول ،کیهان ،ایران ، کار وکارگر ،صبح اقتصاد ،آفتاب یزد رسالت وفناوران به چاپ رسید.
• کنسرسیوم توسعه اعتماد خریدار بلوک مخابرات
موج - کنسرسیوم "توسعه اعتماد مبین" متشکل از چند شرکت سرمایه گذاری در استان های تهران و خراسان که برخی از آنها نیز در زمینه تخصصی مخابرات و الکترونیک فعالیت دارند در مزایده عرضه بلوک سهام مخابرات شرکت می کنند.روزنامه های کار و کارگر ، صبح اقتصاد ، گسترش صنعت ، تهران امروز ، جهان اقتصاد ، پول ، اعتماد ، ابرار اقتصادی و سرمایه این خبر را منعکس کردند.
• سرویس‌دهی دسترسی به اطلاعات با استفاده از موبایل و اینترنت
ایسنا - مدیرعامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران از آغاز سرویس‌دهی دپتاماتریس (دسترسی به اطلاعات با استفاده از موبایل و از طریق اینترنت) از یک ماه آینده خبر داد.روزنامه های ابرار اقتصادی ،پیام زمان ، عصر اقتصاد ، هدف و اقتصاد ، گسترش صنعت ، اطلاعات، تهران امروز وفناوران این خبر را درج کردند. • بررسی تاثیر موبایل بر سلامت/ استانداردسازی حدود تشعشع موبایل تا آبان
مهر - تاثیر منفی تشعشعات موبایل بر سلامت سالهاست که مورد بررسی است. گروه فناوری های نوین خبرگزاری مهر در گزارشی به بررسی تاثیر این تشعشعات پرداخته و در گفتگو با معاون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران این موضوع را مورد موشکافی قرار داده است.روزنامه های ابرار اقتصادی ، جام جم ، ویژنامه شاپرک آفرینش ،تفاهم و جهان اقتصاد این خبر را درج کردند.
• 4 مرکز مخابراتی در تهران توسعه می یابد
موبنا- عملیات کابل برگردان با هدف توسعه در مرکز مخابرات شهدای هفتم تیر از 13 شهریورماه و در مراکز مخابرات سید‌الشهداء، شهید حکمت شعار و شهید نصرالهی از 14 شهریورماه آغاز می‌شود. خبرگزاری فارس و همچنین روزنامه های اندیشه نو، جهان اقتصاد ،فرهنگ آشتی ، اقتصاد پویا و ابتکار این خبر را منعکس کردند.
• سهام شرکت هولدینگ دفاتر پیشخوان دولت عرضه می شود
ایرنا - عرضه سهام شرکت مادرتخصصی (هلدینگ) دفاتر پیشخوان خدمات دولت، بین دفاتر و تشکل های صنفی آغاز شد.روزنامه های ابرار اقتصادی ،صبح اقتصاد، جهان اقتصاد و پول این خبر را درج کردند.
• ایران در مرحله ابتدایی لایه زیرساخت آموزش الکترونیکی
ایسنا - اسناد مربوط به بررسی وضعیت یادگیری الکترونیکی در ایران یکی از گزارش‌های بررسی موقعیت کنونی ایران در پروژه تدوین برنامه جامع فن‌آوری اطلاعات ایران به شمار می‌رود که در 3 فاز و تحت نظارت و هدایت جمعی از خبرگان حوزه یادگیری الکترونیکی و فن‌آوری اطلاعات است.روزنامه های ابرار اقتصادی،صبح اقتصاد و جان صنعت این خبر را چاپ کردند.
• تشکیل کارگروه عرضه سهام پست توسط سازمان خصوصی سازی
موبنا- مدیرعامل شرکت پست گفت: کارگروه ساماندهی به وضعیت عرضه سهام شرکت پست در سازمان خصوصی سازی بزودی تشکیل می شود.روزنامه های ابرار اقتصادی ، اقتصاد پویا و پول این خبر را منعکس کردند.
• اپراتور اول و دوم مجاز به ورود به نسل سوم نیستند
موبنا- معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات گفت: رگولاتوری تا دو سال پس از بهره برداری از اپراتور سوم به سایر اپراتورهای تلفن همراه مجوز ورود به نسل سوم تلفن همراه را نخواهد داد.روزنامه های دنیای اقتصاد ، اقتصاد پویا و پول این خبر ار چاپ کردند.
• میزان جمع آوری سایت های BTS از نصب آنها بیشتر است
موبنا- مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان اینکه میزان جمع آوری سایت ها از نصب سایت های همراه اول بیشتراست، گفت:با نصب 48 سایت 55 سایت جمع آوری می شود.روزنامه های ابرار اقتصادی پول و سرمایه این خبر را درج کردند.
• لزوم حمایت دولت از شرکت‌های فعال در صنعت نرم‌افزار
ایسنا - به اعتقاد یک عضو هیات علمی دانشگاه در صورت انجام گرفتن مراحل و اقدامات مورد نیاز در حوزه نرم‌افزار ایران ظرف 15 سال آینده به قطبی تبدیل خواهد شد که می‌تواند بخش اعظمی از نرم‌افزار مورد نیاز منطقه را تامین کند. روزنامه های ابرار اقتصادی و جان صنعت این خبر را چاپ کردند.
• ضریب نفوذ کاربران اینترنت به حدود 35 درصد رسید
ایسنا - با تحقق 129 درصدی تعهدات برنامه چهارم در بخش ضریب نفوذ کاربران اینترنت، این شاخص به حدود 35 درصد رسید.روزنامه های صبح اقتصاد و دنیای اقتصاد این خبر را درج کردند.
• غرفه‌های زیباتر تخفیف بیشتری می‌گیرند
ایسنا - غرفه‌دارانی که غرفه‌های آنها آرایش و چیدمان زیباتری دارند، در بخش هنرهای دیجیتال سومین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از تخفیف بیشتری برای اجاره غرفه برخوردار می‌شوند. خبرگزاری ایلنا و همچنین روزنامه های فناوران و وطن امروز این خبر را چاپ کردند.
• نگاهی به وضعیت بازار سیمکارت در تهران
موبنا- با استقبال مشتریان از سیمکارت های اعتباری ، بازار سیمکارت های دائمی همراه اول رونق خود را بیشتر از گذشته از دست داده است.روزنامه جهان صنعت و سرمایه این خبر را منعکس کردند.
• سرویس موبایل بانکینگ پست بانک راه اندازی شد
موبنا- عضو هیات مدیره شرکت پست بانک از راه اندازی آزمایشی سرویس موبایل بانکینگ این بانک خبر داد.روزنامه های ایران و سرمایه این خبر را درج کردند.
• 876 شهر تحت پوشش شبکه اپراتور دوم قرار دارد
موبنا- معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات گفت: اپراتور دوم تلفن همراه تاکنون 876 شهر کشور را تحت پوشش شبکه خود قرار داده است.روزنامه های ابرار اقتصادی و پول این خبر را چاپ کردند.
• استفاده از سرویس دریافت اطلاعات صورتحساب با تلفن گویا ممکن نیست
ایسنا - با مراجعه به پورتال همراه اول با کلیک برروی گزینه خدمات می‌توان با خدمات غیرحضوری این پورتال آشنا شد؛ یکی از این خدمات که اطلاعات مربوطه با جزئیات در اختیار کاربران قرار گرفته، سرویس دریافت اطلاعات صورتحساب از طریق تلفن گویا (IVR) است اما به گفته مشترکان تاکنون به دلیل اشغال بودن دائمی شماره تلفن اعلام شده برای آن کارایی این سرویس ثابت نشده است.روزنامه پول این خبر را منعکس کرد.
• سرانه مرسوله پستی در دولت نهم از هشت مرسوله به 14 رسید
ایرنا - رشد شاخص های پستی از دستاوردهای دولت نهم است و در چهار سال فعالیت این دولت سرانه مرسوله پستی از هشت مرسوله به 14 مرسوله رسیده و تعداد مرسولات پستی نیز از میزان 540 میلیون مرسوله (در سال 1383) به یک میلیارد و 4 میلیون مرسوله (در سال 1387 ) رسیده است.روزنامه کیهان این خبر را منعکس کرد.
• تقاضا برای خرید گوشی تلفن همراه مهر ماه افزایش می یابد
موبنا- مدیر فروش شرکت "سیتادل تلکام" عرضه کننده گوشی های رسمی سونی اریکسون پیش بینی کرد با پایان ماه مبارک رمضان در اوایل مهرماه میزان تقاضا برای گوشی تلفن همراه بالا می رود.روزنامه سرمایه این خبر را منعکس کرد .
• لزوم حمایت دولت از شرکت‌های فعال در صنعت نرم‌افزار
ایسنا - به اعتقاد یک عضو هیات علمی دانشگاه در صورت انجام گرفتن مراحل و اقدامات مورد نیاز در حوزه نرم‌افزار ایران ظرف 15 سال آینده به قطبی تبدیل خواهد شد که می‌تواند بخش اعظمی از نرم‌افزار مورد نیاز منطقه را تامین کند.
• وضعیت اجرای طرح مترو اینترنت کرمان در ابهام است
مهر- مدیر اجرایی دولت الکترونیک کرمان گفت: اجرای طرح مترو اینترنت کرمان در ابهام باقیمانده و برخلاف وعده ها اجرایی نشده است.
• 147 پروژه مخابراتی در خوزستان افتتاح شد
فارس- به مناسبت هفته دولت، 147 پروژه مخابراتی با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد و 740 میلیون ریال در استان خوزستان افتتاح شد.‌روزنامه عصر اقتصاد این خبر را منعکس کرد.
• تاخیر در راه اندازی هاب پستی منطقه ویژه اقتصادی پیام
موبنا- در حالی که قرار بود هاب پستی منطقه ویژه اقتصادی پیام ، همزمان با هفته دولت بهره برداری شود اما تاکنون این مهم محقق نشده است.
• معرفی گوشی BL40 ال جی
موبنا- گوشی BL40 New Chocolate ال جی از ماه آگوست سال جاری میلادی به بازار تلفن همراه معرفی شده است.
• سودهای میلیارد دلاری آی تی برای اقتصاد
موبنا- علی طالب زاده- اقتصاد های رو به رشد بویژه در دنیای پر سرعت کنونی از تمامی ظرفیت های خود برای توسعه بیشتر کشورهای خود بهره می گیرند.آی تی نیز اکنون در دنیا بعنوان یکی از ارکان مهم اقتصادهای دنیا مطرح شده است.
• گوشی های پورشه برای نخستین بار وارد بازار تلفن همراه کشور می شود
موبنا- گوشی تلفن همراه با برند "پورشه" برای اولین بار توسط یکی از شرکت های قانونی اوایل مهر ماه وارد بازار می شود.
• پنج مدل گوشی جدید "ان ام سی" وارد بازار می شود
موبنا- پنج مدل گوشی جدید "ان ام سی" تا 20 روز آینده با گارانتی رسمی وارد بازار تلفن همراه می شود.
• "آخرین مهلت برای خرید سهام مخابرات"
روزنامه ایران با اشاره به پایان مهلت ارسال در خواست خرید سهام بلوک مدیریتی شرکت مخابرات ایران نوشت : بطور حتم نهادهای عمومی در معامله بلوکی که قرار است 18 شهریور برگزار شود، حضور دارند.
• "بررسی تاثیر تلفن همراه بر سلامت شهروندان"
معصومه حداد در گزارش روزنامه جام جم نوشت : چت کردن و خیابان ، جایی برای پیدا کردن شریک زندگی نیست . ممکن است درصدی از این نوع روابط به نتیجه مثبت برسد . اما انجام چنین کارهایی ، نوعی ریسک به شمار می آید.
• "تمام خواستگاران مخابرات "
روزنامه تفاهم نوشت : به نظر می آید مهم ترین شانس خرید مخابرات به بنیاد تعاون سپاه پاسداران می رسد که از مدت ها پیش برای خرید مخابرات دورخیز کرده است .
• "راه اندازی 1818 در استان قزوین با مشارکت بانک ملت"
روزنامه تفاهم این خبر را به نقل از مدیریت شعب استان قزوین چاپ کرد .
• "واگذاری 6 میلیون و 180 هزار شماره ثابت "
روزنامه تفاهم این خبر را به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات ایران منتشر کرد .
• "واگذاری کار صدور مجوز دفاتر خدمات ارتباطی به استانداری ها "
روزنامه کارو کارگر به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه نوشت : برای اجرای مصوبات دور اول سفر هیات دولت به این استان 142 میلیار ریال و برای اجرای مصوبات دور دوم سفر 281 میلیارد ریال هزینه شده است .روزنامه کیهان هم این خبر را چاپ کرد.
• "تخفیف به غرفه های زیبا در نمایشگاه رسانه ها ی دیجیتال"
روزنامه وطن امروز نوشت : غرفه ایی که آرایش و چیدمان زیباتری دارند در بخش هنرهای دیجیتال سومین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از تخفیف بیشتری برای اجاره غرفه برخوردار می شوند.
• "بوق 118 ، آزاد می شود"
مرجان محمدی در گزارش روزنامه اقتصاد پویا نوشت : با افزایش نیروی انسانی در 118 ، سرویس دهی این مرکز اطلاع رسانی بهبود می یابد.
• "عملیات کابل برگردان "
روزنامه کیهان از عملیات کابل برگردان در حوزه برخی پیش شماره های 5،8 و 7 تلفن ثابت تهران به مدت 72 ساعت خبر داد .
• "افزایش ظرفیت تلفن همراه "
روزنامه کیهان به نقل از مدیر عامل مخابرات استان یزد نوشت : با افزایش 400 هزار شماره به ظرفیت تلفن همراه استان ، یکی از پنج مصوبه مخابراتی دور دوم سفر رییس جمهور به استان محقق شد.
• "زنگی که فقط برای شما به صدا در می آید"
امیر دشتکیان در گزارش روزنامه همشهری نوشت : در مراسم خصوصی دگران مانند مهمانی ، عروسی و تولد از ضبط فیلم و گرفتن عکس با گوشی خود واقعاً خود داری کنید.
• "گوشی پر سر و صدا"
به نوشته روزنامه همشهری ، ناپسند بودن کار دیگران حتی در مورد بلندی صدای گوشی تلفن همراه ، از حقوق افراد جامعه محسوب می شود که به نظر می رسد شهروندان این حق را از یاد برده اند .
• "کاهش 50 هزار تومانی قیمت برخی گوشی های تلفن همراه "
روزنامه ابتکار در گزارشی نوشت : در پنج ماه گذشته بهای گوشی های تلفن همراه بطور میانگین تا سقف 50 هزار تومان کاهش یافته است .
• "یزد شهر الکترونیک می شود "
روزنامه ابتکار در گزارشی پیرامون افتتاح فروشگاه های غیر حضوری در شهر یزد نوشت : به زودی در این فروشگاه ها با ارایه خدمات نوین به صورت الکترونیکی در حوزه های مختلف ، مسیر جدیدی پیش روی مشتریان قرار می گیرد.
• "اینترنت هنوز قانون ندارد"
کامبیز نوروزی ، حقوق دان به روزنامه خبر گفت : در حوزه اینترنت نباید انتظار چندانی از شیوه های مرسوم قانونگذاری داشته باشیم . اما این مشکلات نمی تواند اقدامات خلاف قانونی را که در حوزه اینترنت اتفاق می افتد ، تو جیه کند .
• "جوابیه روابط عمومی شرکت مخابرات به روزنامه خبر"
روابط عمومی شرکت مخابرات ایران به گزارش روزنامه خبر با عنوان : افزایش بی سر و صدای تعرفه های مخابراتی ، جواب داد.
• "ثبت نام تا پنج روز دیگران ادامه دارد"
روزنامه فناوران خبر داد : آخرین مهلت ثبت نام برای شرکت در سه بخش از شش بخش اصلی سومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال و هشت بخش جانبی آن فقط تا 15 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
• "صف فروش مخابرات ، تهدید جدی بازار"
روزنامه گسترش صنعت به نقل از مدیر عامل کارگزاران عمران فارس نوشت : مهمترین دلایل توقف کاهش شاخص بورس ، عرضه نشدن صف های فروش در برخی سهام است . به عنوان مثال با عرضه حداقل یک حجم مبنا از نماد مخابرات ( 18 میلیون سهم ) یا یک حجم از نماد صدرا (700 هزار سهم ) قطعا شاخص کل منفی می شود .
• "بهر ه براداری از 164 طرح مخابراتی در هفته دولت"
روزنامه رسالت به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات استان گلستان از بهره برداری از 164 طرح مخابراتی در هفته دولت در استان خراسان خبر داد.
• "افتتاح 33 شعبه شهری و روستایی پست بانک در دامغان "
روزنامه جوان این خبر را به نقل از فرماندار دامغان چاپ کرد .
• "ایرانسل اخطار گرفت"
روزنامه جوان به نقل از معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات نوشت : اپراتور ایرانی _ خارجی ام تی ان _ ایرانسل برای پرداخت حق السهم سالانه دولت تا خیر دارد.
• "تعلل بانک مرکزی در ایجاد مرکز صدور گواهی امضای دیجیتال "
روزنامه پول نوشت : خلا ناشی از فقدان امضای دیجیتال در مبادلات الکترونیکی بر لزوم کار بردی شدن این امضا به منظور تحقق اهداف دولت الکترونیک در کشور صحه می گذارد.
• "ایران از نظر سرعت اینترنت در رتبه 186 جهان و پس از افغانستان قرار گرفت"
روزنامه خراسان در گزارشی پیرامون وضعیت اینترنت ایران نوشت : در حال حاضر پهنای باند استاندارد و متوسط در سطح جهانی 1.5 مگابایت در ثانیه تعریف شده است . در حالی که در کشور ما هم اکنون سرعت دانلود از طریق شماره گیری تنها حدود 5 کیلو بیت در ثانیه است .
• انتقادهای مردمی روزنامه های امروز
روز نامه اطلاعات به نقل از یک مشترک پست نوشت :
- تصمیم گرفتم نامه ای را به دفتر مدیر عامل پست استان فکس کنم . شماره آن را گرفتم . پاسخ دادند
۱۸ شهریور ۱۳۸۸ ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۲,۰۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید