اخبار

چکیده مطالب88/2/30

• افزایش تعرفه در برنامه وزارت ارتباطات نیست
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه افزایش تعرفه در برنامه وزارت ارتباطات نیست در خصوص وضعیت سیمکارت های بی نام و نشان ایرانسل اعلام کرد : این شرکت موظف است تمام شماره‌های بی نام و نشان را از رده خارج و قطع کند. این خبر مهمترین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICTبود که در روزنامه های صبح اقتصاد ، اندیشه نو ، دنیای اقتصاد ، اقتصاد پویا ،جوان ، پول ، ابرار اقتصادی ، فناوران و خراسان و خبرگزاری های موبنا ، ایسنا و ایلنا نیز منعکس شد .
• راه‌اندازی سرویس زیارت از راه دور آنلاین طی سال جاری
ایسنا _ معاون فن‌آوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران از راه‌اندازی و آغاز به کار سرویس زیارت از راه دور( آنلاین) طی سال جاری خبر داد. روزنامه های دنیای اقتصاد ، سرمایه ، اندیشه نو و پول این خبررا منتشر کردند .
• هفت درصد سیمکارتهای اعتباری همراه اول غیر فعال است
ایرنا _ مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفت: هفت تا هشت درصد سیمکارتهای اعتباری همراه اول غیر فعال است و میزان سیمکارت های دائمی غیر فعال این اپراتور نیز بسیار محدود است . این خبر در روزنامه های جام جم ، وطن امروز ، کارو کارگر وجهان صنعت چاپ شد .
• ارتباط مستقیم بیش از40 نقطه در کشور با ویدئو کنفرانس برقرار شد
ایسنا _ معاون اداره کل کنترل و مدیریت شبکه‌های مخابراتی شرکت‌ مخابرات استان تهران با اشاره به سرویس ویدئو کنفرانس سراسری که چند ماهی است برای اجرا از سوی سازمان زیرساخت‌ به شرکت مخابرات استان تهران محول شده است، گفت: این سرویس در ابتدا قرار بود تنها برای اجلاس و سمینارهای داخلی شرکت مخابرات باشد. ابرار اقتصادی ، فناوران و پول روزنامه هایی بودند که این خبررا منعکس کردند .
• ایراد شورای نگهبان به مصوبه بیمه کارگزاران مخابرات رفع شد
فارس _ خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ایراد شورای نگهبان به مصوبه بیمه کارگزاران مخابرات رفع شد. روزنامه های سرمایه ، اقتصاد پویا و فناوران این خبررا درج کردند .
• شبکه زیرساخت از قطعی‌ فیبر نوری بین‌المللی کمترین آسیب را داشت
ایسنا _ چندی پیش در برخی اخبار و رسانه‌ها اخباری منتشر و در آن‌ها عنوان شده بود که مشکل ایجاد شده در شبکه بانکی کشور و اختلال آن به قطعی اینترنت بین‌الملل و اختلال‌های آن مربوط است. این موضوع از سوی مدیر عامل شرکت زیرساخت تایید نشد. روزنامه های جهان صنعت ، پول و صبح اقتصاد این خبررا به چاپ رساندند .
• برای ارسال پیامک انبوه انتخاباتی نیازمند اخذ مجوز هستیم
موبنا- مدیرعامل شرکت مگفا یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده تلفن همراه در کشور با اشاره به نقش رسانه پیامک در انتخابات ریاست جمهوری گفت: CP ها برای ارسال پیامک های انبوه تبلیغاتی نیازمند اخذ مجوز از اپراتور اول تلفن همراه به عنوان کارفرمای خود هستند. روزنامه های دنیای اقتصاد و پول این خبررا منتشر کرد .
• نرم افزارجامع روستایی پست بانک نصب و راه اندازی می شود
موبنا- عضو هیات مدیره پست بانک گفت: نرم افزار جامع روستایی پست بانک درحال نصب و راه اندازی است. روزنامه های تهران امروز و فناوران این خبررا منعکس کردند .
• نخستین مرکز تأیید نمونه سازگاری الکترومغناطیسی در کشور افتتاح شد
موبنا-برای نخستین بار در کشور، مرکز تایید نمونه سازگاری الکترومغناطیسی با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال افتتاح شد. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی و فناوران چاپ شد .
• دادخواست لغو مصوبه 49 به قوه قضائیه تقدیم شد
فارس _ رئیس کمیته حقوقی کانون دفاتر خدماتی از ارائه دادخواست لغو مصوبه 49 سازمان تنظیم مقررات ارتباطات به دستگاه قضایی خبر داد. جهان صنعت و فناوران روزنامه هایی بودند که به انتشار این خبر پرداختند .
• دفاترپیشخوان دولت ، باید700 خدمت شناسایی شده را ارائه ‌دهند
به گفته یک استاد دانشگاه، دفاتر پیشخوان دولت هنوز آن طور که باید با سایر دستگاه‌های دولتی که با روستاها در تعامل هستند در ارتباط نیستند و تا استفاده از ظرفیت زیاد این دفاتر که باید 700 خدمت شناسایی شده را به روستاییان ارائه ‌دهد راه زیادی مانده است. روزنامه های ابرار اقتصادی و پول این خبررا منتشر کردند .
• مستندسازی و ممیزی استانداردهای ایزو بر روی تلفن همراه عملی شد
برای اولین بار در جهان و ایران موسسه صادرکننده گواهینامه های مدیریتی (ایزو)، موفق به پیاده سازی و اجرای سیستم مستندسازی و ممیزی استانداردهای بین المللی (ایزو) بر روی تلفن همراه شد. روزنامه های ابراراقتصادی ، جهان صنعت و خبرگزاری های موبنا ، موج و ایرنا این خبررا منعکس کردند.
• پیش بینی درآمد 100 میلیارد ریالی برای پیمانکاران پیامک تلفن همراه
موبنا- مدیرعامل شرکت چهارنسل امواج در آستانه تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پیش بینی کرد که استفاده از پیام کوتاه در این تبلیغات درآمد بیش از یکصد میلیارد ریالی را برای پیمانکاران خدمات ارزش افزوده موبایل بهمراه داشته باشد. روزنامه پول این خبررا درج کرد .
• " تولید نرم افزار در ایران با استاندارد جهانی فاصله دارد "
ایسنا – ریس مرکز توسعه فناوری اطلاعات ورسانه های دیجیتال اعلام کرد : گردش مالی مربوط به صادرات و تجارت فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در سطح جهانی 800 میلیارد دلار است که نیمی از آن به کشور هند تعلق دارد . روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا درج کرد .
• نحوه عملکرد کمیته فنی فناوری اطلاعات تشریح شد
ایسنا _ نایب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در جلسه‌ آشنایی شرکت‌های حوزه‌ IT با کمیته‌های فنی فناوری ارتباطات به ساختار استانداردسازی در سطح جهان اشاره و اظهار کرد: کمیته فنی فن‌آوری اطلاعات ایران به‌عنوان یکی از کمیته‌های فنی زیرمجموعه کمیته ملی استانداردهای ایزو است که ساختار آن متناظر با کمیته فنی مشترک فن‌آوری اطلاعات (JTC1) سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) و سازمان بین‌المللی الکتروتکنیک (IEC) است. روزنامه سرمایه این خبررا به چاپ رساند .
• ایرادهای نرم‌افزار در ویرایش سوم نرم‌افزار پیام‌رسان برطرف می‌شود
ایسنا _ نرم‌افزار پیامک فارسی که با وقفه چند ماهه و بر اساس مصوبه دولت در جهت ترویج زبان فارسی در شبکه پیامک طراحی شده بود، در حال حاضر بسیار آرام و تقریبا کمرنگ به کارش ادامه می‌دهد و به نظر می‌آید استقبال خوبی از این نرم‌افزار صورت نگرفته است. روزنامه جهان صنعت این خبررا به چاپ رساند .
• منابع شعب پست بانک با رشد 61 در صدی مواجه شدند
سیتنا _ مدیر برنامه و بودجه پست بانک اعلام کرد : رشد 61 در صدی منابع شعب پست بانک گواهی بر تجهیز منابع مناسب در پست بانک است . روزنامه فناوران این خبررا چاپ کرد .
• معرفی پرفروش ترین گوشی های سامسونگ در بازار تهران
موبنا- دو مدل E251 و M3510 سامسونگ به عنوان پرفروش ترین گوشی های این برند در بازار تلفن همراه تهران معرفی شدند. روزنامه جهان صنعت این خبررا منتشر کرد .
• بهای سهام مخابرات ایران کاهش یافت
همنا- ارزش بهای سهام مخابرات ایران در تالار بورس امروز با کاهش قیمت مواجه شد. روزنامه جهان صنعت این خبررا درج کرد .
• وعده های همراه اول برای ارائه سرویس GPRS
موبنا - بسیاری از مشترکان همراه اول در انتظار استفاده از سرویس GPRS تا پایان سال 87 بودند اما بازهم آخرین اظهارات مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار جریانات جدیدی را پیش روی متقاضیان این سرویس قرار داد.
• اجرای مرحله دوم مکانیزم کنترل و پایش بازار فناوری اطلاعات
موبنا- مدیرکل دفتر نظارت بر سرویس های فنآوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: پس از اجرای موفق مرحله اول طرح استقرار مکانیزم کنترل و پایش بازار مرحله دوم این طرح با برگزاری اولین نشست اطاق مشترک بین نهادهای اجرایی شامل سازمان تنظیم مقررات، سازمان تعزیرات حکومتی، دادسرای ویژه رسیدگی جرایم اینترنتی، سازمان نظام صنفی کشور و پلیس اماکن عمومی ناجا آغاز شد.
• ضوابط استفاده از حلقه های محلی بی سیم WLL تصوِیب شد
موبنا- رییس کمیته تدوین و تصویب ضوابط فنی و مقررات استفاده از طیف فرکانس و مدیر طرح و مهندسی طیف سازمان تنظیم مقررات از تصویب طرح "ضوابط استفاده از حلقه های محلی بی سیم WLL برای ارایه خدمات تلفن ثابت" خبر داد.
• کمیته استاندارد سازی با استقبال فعالان حوزه فناوری اطلاعات مواجه شد
سیتنا _ حدود پانصد نفر از فعالان حوزه ICT در کمیته استاندارد سازی فناوری اطلاعات و ارتباطات ثبت نام کردند.
• عرضه بدون نوسان قیمت سیمکارت در بازار تلفن همراه
موبنا- سیمکارت همراه اول، ایرانسل و تالیا در بازار امروز تهران بدون نوسان قیمت در اختیار مشتریان قرار گرفت.
• واگذاری 45 میلیون شماره تلفن همراه حاکی از عزم مدیران ICT است
همنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تبدیل هفت میلیون تلفن همراه به 45 میلیون شماره در طول 45 ماه نشان دهنده عزم و تلاش جدی مدیران و کارشناسان حوزه ICT است.
• " قطع شدن اینترنت از شایعه تا واقعیت "
روزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان " قطع شدن اینترنت از شایعه تا واقعیت " به قلم سونیتا سراب پور به بررسی مصوبه جدید سازمان تنظیم مقررات و تاثیر آن بر بازار اینترنت کشور پرداخته است .
• " فناوری اطلاعات با یک گام به سوی سلامت "
روزنامه تهران امروز در یادداشتی با عنوان " فناوری اطلاعات با یک گام به سوی سلامت " به بررسی نقش فناوری اطلاعات در سلامتی و به کارگیری آن درپزشکی پرداخته است .
• " از روز جهانی مخابرات تا حمله فیس بوک "
روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان " از روز جهانی مخابرات تا حمله فیس بوک " به بررسی رخداد های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخته است .
• " دو برابر شدن میزان خطوط کابل نوری در دولت نهم "
روزنامه های سیاست روز و شهروند در خبری به نقل از وزیر ارتباطات اعلام کردند : میزان خطوط کابل نوری در دولت نهم دو برابر شده است .
• " تاکید تلویحی وزیر ارتباطات بر افزایش تعرفه تلفن ثابت "
روزنامه دنیای اقتصاد در مطلبی آورده است ، وزیر ارتباطات در خصوص افزایش تعرفه تلفن ثابت تاکید کرد .
• " بهره برداری از 350 طرح مخابراتی در فارس "
روزنامه دنیای اقتصاد در خبری به بهره برداری 350 طرح مخابراتی در فارس اشاره کرد .
• " بهره برداری از 130 طرح مخابراتی در استان زنجان "
روزنامه دنیای اقتصاد در خبر دیگری به بهره برداری از 130 طرح مخابراتی در استان زنجان اشاره کرد .
• " ترویج زبان فارسی در تلفن های همراه ؛ ارائه نرم افزاری ناکارآمد و دیگر هیچ "
روزنامه خراسان در گزارشی با عنوان " ترویج زبان فارسی در تلفن های همراه ؛ ارائه نرم افزاری ناکارآمد و دیگر هیچ " به قلم زهرا حاجیان به بررسی وضعیت استفاده از زبان فارسی در ارسال پیامک ها منتشر کرد .
• " قرعه به نام ایرانسل افتاد "
روزنامه جهان صنعت در مطلبی با عنوان " قرعه به نام ایرانسل افتاد " به هشدار وزیر ارتباطات در خصوص رسیدگی به وضعیت سیمکارت های بی هویت اشاره کرده و به بررسی اظهارات مدیر روابط عمومی این اپراتور درباره وضعیت این سیمکارت ها پرداخته است .
• " شبه دولتی ها ، جای خصوصی ها را گرفتند "
روزنامه سرمایه در گزارشی با عنوان " شبه دولتی ها ، جای خصوصی ها را گرفتند " به قلم حامد شفیعی به ارزیابی کارشناسان از کارنامه شرکت مخابرات ایران در دولت نهم پرداخته است .
• " اتصالات را نمی شناسیم "
روزنامه خبر در گزارشی با عنوان " اتصالات را نمی شناسیم " به قلم سیامک امیر پور منتشر کرده که دراین مطلب به بررسی اظهارات مسوولان وزارت ارتباطات در خصوص دلایل لغو مناقصه اپراتور سوم پرداخته است .
• " دست و پای اپراتور دوم را هم بسته اند "
روزنامه خبر در یادداشتی با عنوان " دست و پای اپراتور دوم را هم بسته اند " به قلم امیرطاهر خانی به بررسی وضعیت اپراتور سوم و وزارت ارتباطات در خصوص ارائه خدمات مناسب پرداخته است .
• " رفع اختلال همراه اولی ها ؛ پایان اردیبهشت "
روزنامه اقتصاد پویا در گزارشی با عنوان " رفع اختلال همراه اولی ها ؛ پایان اردیبهشت " به بررسی وعده های مسوولان همراه اول در خصوص رفع اختلالات شبکه تلفن همراه تا پایان ماه جاری پرداخته است .
• " اشتباه 36 میلیارد تومانی به نفع اتصالات ، به ضرر بیت المال "
روزنامه کارون در گزارشی با عنوان " اشتباه 36 میلیارد تومانی به نفع اتصالات ، به ضرر بیت المال " به بررسی وضعیت برندگان اپراتور سوم پرداخته است .
• " کسب مقام اول شهرداری الکترونیکی کشور توسط شهرداری اصفهان "
روزنامه جمهوری اسلامی خبرکسب مقام اول شهرداری الکترونیکی کشور توسط شهرداری اصفهان را منتشر کرد.
• " راه اندازی سیستم میس کال آلرت تلفن همراه در اراک "
روزنامه کیهان در خبری به راه اندازی سیستم میس کال آلرت تلفن همراه در اراک اشاره کرد .
• " برگزاری جشن تکمیل برقراری ارتباط در روستاهای استان اصفهان "
روزنامه کیهان در خبری به برگزاری جشن تکمیل برقراری ارتباط در روستاهای استان اصفهان اشاره کرد .
• " صدور 70 میلیون دلار نرم افزار از ایران در سال گذشته "
روزنامه شهروند در خبری به صدور 70 میلیون دلار نرم افزار از ایران در سال گذشته پرداخت .
• " بزرگترین مرکز تلفن همراه کشور در اصفهان به بهره برداری رسید "
روزنامه شهروند در مطلب دیگری از بهره برداری مرکز تلفن همراه کشور در اصفهان خبر داد .
• " اخبار کوتاه "
روزنامه شهروند در ستون " اخبار کوتاه " خود از برگزاری دومین کنفرانس شهر الکترونیکی و اظهارات دبیر کنفرانس شهر الکترونیکی " خبر داد .
• " امکان برگزاری مزایده جدید اپراتورسوم تلفن همراه "
روزنامه اطلاعات در خبری به بهره برداری از 146 پروژه مخابراتی در استان کرمان و امکان برگزاری مزایده جدید اپراتورسوم تلفن همراه اشاره کرد .
• " مخابرات هنوز سود سهام عدالت را نداده است "
روزنامه قدس در گفت و گویی با مدیر عامل کارگزاری سهام عدالت اعلام کرد : مخابرات هنوز سود سهام عدالت را نداده است .
• " ضرورت توجه به بانکداری الکترونیکی "
روزنامه هدف واقتصاد در مطلبی به بررسی اظهارات دبیر کنفرانس بانکداری اینترنتی در خصوص ضرورت توجه به بانکداری الکترونیکی پرداخته است .
• " بهره برداری از 919 پروژه مخابراتی در استان مرکزی "
روزنامه هدف و اقتصاد در خبری به بهره برداری از 919 پروژه مخابراتی در استان مرکزی پرداخت .
• " تجارت الکترونیک و توسعه بازار "
روزنامه جوان در مطلبی با عنوان " تجارت الکترونیک و توسعه بازار " به قلم جعفر محمودی به بررسی نقش تجارت الکترونیک در بازار پرداخته است .
• " تلفن همراه گیلانی ها بین المللی شد "
روزنامه کیهان در خبری اعلام کرد : تلفن همراه گیلانی ها بین المللی شد .
• " افتتاح 142 پروژه مخابراتی در خوزستان "
روزنامه تفاهم در خبری به افتتاح 142 پروژه مخابراتی در خوزستان اشاره کرد .
• " بهره برداری از 160 طرح مخابراتی در استان گلستان "
روزنامه جمهوری اسلامی در خبری به بهره برداری از 160 طرح مخابراتی در استان گلستان پرداخت .
• " تدوین طرح جامع ICT در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان "
روزنامه فناوران خبری را در خصوص تدوین طرح جامع ICT در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان منتشر کرد .
• " چالش های امضای دیجیتالی امروز بررسی می شود "
روزنامه فناوران در خبر دیگری به بررسی چالش های امضای دیجیتالی پرداخته است .
• " رعایت نشدن استانداردها به صادرات نرم افزار ضربه زده است "
روزنامه فناوران در گزارشی به بررسی اظهارات رییس مرکز توسعه رسانه های دیجیتال در افتتاحیه نمایشگاه رسانه های دیجیتالی کرمانشاه پرداخته است .
• " 500نفر در کمیته ملی فناوری اطلاعات ثبت نام کردند "
روزنامه فناوران در خبردیگری درباره برگزاری سمینار تدوین استانداردهای بین المللی حوزه فناوری اطلاعات اعلام کرد : 500 نفر در کمیته ملی فناوری اطلاعات ثبت نام کردند .

۴ خرداد ۱۳۸۸ ۱۰:۴۳
تعداد بازدید : ۲,۰۹۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید