اخبار

چکیده مطالب88/2/14

• طرح فروش بیمه الکترونیک آغاز شد
مهر - مدیرعامل بیمه ایران از آغاز طرح فروش بیمه الکترونیک توسط صنعت بیمه در سطح کشور در راستای دستور 10 ماده ای دستور رئیس جمهوری برای تحول صنعت بیمه خبرداد. این خبر مهمرتین خبر رسانه های گروهی در حوزه ICT بود که در روزنامه های کیهان ، ایران ، ابرار اقتصادی ، گسترش، تفاهم ، اندیشه نو ، جهان اقتصاد ، سرمایه ، جهان صنعت ، کائنات ، زمان و فناوران به چاپ رسید .
• آغاز واگذاری مرحله‌ دوم سیمکارت های دائمی و اعتباری همراه اول
روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران - سیم‌کارت‌های دائمی 288 هزار تومانی، دائمی طرح جدید (0910) و اعتباری تمام استان‌های کشور که دارای ظرفیت می‌باشند، آماده واگذاری است. روزنامه های اطلاعات ، کیهان ، زمان ، فناوران ، فرهنگ آشتی ، پول ، حزب الله ، راه مردم ، اقتصاد پویا ، اسرار و ابتکار و خبرگزاری های موبنا ، ایرنا و فارس این خبررا منعکس کردند .
• اینترنت در کشور ارزان می شود
موبنا- رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، از کاهش قیمت اینترنت در سال جاری خبر داد و گفت: شرکت زیرساخت بدنبال راهکاری است تا این سرویس را با قیمت مناسب تر به کاربران عرضه کند. این خبر در روزنامه ها ی ایران ، خراسان ، تهران امروز ، پول، سرمایه ، فناوران ، اقتصاد پویا ، ابتکار ، صبح اقتصاد و ابرار اقتصادی چاپ شد .
• مخابرات براساس پروانه فعالیت خود ملزم به اجرای مصوبه تنظیم مقررات است
موبنا- سازمان تنظیم مقررات درباره سخنان رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات مبنی بر"عدم اجرای مصوبه کاهش تعرفه برای شرکت های "pap" اعلام کرد: مخابرات براساس ماده 32 پروانه خود ملزم به اجرای مصوبه تنظیم مقررات است. روزنامه های ابرار اقتصادی ، صبح اقتصاد ، فناوران ، جهان صنعت ، سرمایه و پول این خبر را منتشر کردند . این خبر در خبرگزاری ایرنا نیز منعکس شده است .
• اولین شماره مجله بین المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات منتشر شد
روابط عمومی مرکز تحقیقات مخابرات ایران - اولین شماره مجله بین المللی علمی- پژوهشی ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط مرکز تحقیقات مخابرات ایران منتشر شد. این خبر در روزنامه های تفاهم ، سرمایه ، اقتصاد پویا و عصر اقتصاد درج شد . این خبر در خبرگزاری های موبنا ، ایسنا ، مهرو سیتنا انعکاس داشت .• همکاری مرکز تحقیقات با 10دانشگاه جدید تا پایان سال
موبنا - معاون وزیرارتباطات ازافزایش همکاری مرکز تحقیقات مخابرات با 10 دانشگاه جدید تا پایان سال خبر داد. روزنامه های ابرار اقتصادی ، فناوران و پول این خبررا درج کردند .
• براساس پیش نویس "لایحه قانون جامع ارتباطات"، خدمات دهندگان متخلف باید صد درصد درآمد خود را خسارت بدهند
موبنا- براساس پیش نویس "لایحه قانون جامع ارتباطات وفناوری اطلاعات"، ارائه دهندگان خدمات که مقررات را رعایت نکنند،باید صددرصددرآمد فعالیت خود را خسارت بدهند. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی و پول چاپ شده است .
• محور فعالیت‌های نیروی انتظامی ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان است
روابط عمومی پژوهشکده ict جهاد دانشگاهی - معاون فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات نیروی انتظامی با اشاره به مفاهیم پلیس مجازی و ‌پلیس الکترونیکی گفت: یکی از سازمان‌ها و نهادهای عمومی که ارتباط بسیار وسیع و گسترده‌ای با مردم داشته و طرح‌های گسترده‌ای در زمینه خدمات الکترونیک انتظامی اجرا کرده است، نیروی انتظامی است. روزنامه های ابراراقتصادی ، جهان صنعت و خبرگزاری های ایلنا و ایسنا این خبررا منتشر کردند .
• بهای سیمکارت های دائمی همراه اول افزایش یافت
موبنا- قیمت سیمکارت های صفر و کارکرده همراه اول در بازار امروز تهران تا سقف 20 هزار تومان بالا رفت. روزنامه های گسترش، عصر اقتصاد و سرمایه این خبررا منعکس کردند .
• گیرندگان مرسوله پلاک جدیدشان را به فرستندگان اطلاع دهند
ایسنا - به دنبال بروز برخی مشکلات در رساندن مرسوله‌ها و یا قبض‌های مشترکان به دلیل تغییر برخی پلاک‌ها در بعضی مناطق از سوی شهرداری تهران، معاون فنی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران از مردم خواست برای اطمینان از رسیدن به موقع و درست مرسوله‌های پستی به گیرنده، پلاک جدید خود را به فرستندگانی که در تماس بوده و تعامل دائمی دارند اطلاع دهند. روزنامه های اقتصاد پویا و صبح اقتصاداین خبررا درج کردند .
• بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز جمع‌آوری می‌شوند
ایسنا - با امضای تفاهمنامه‌ای میان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد هماهنگی مبارزه با عرضه غیرمجاز محصولات فرهنگی از ابتدای خرداد‌ماه سال جاری بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز جمع‌آوری و با متخلفان برخورد خواهد شد. این خبر در روزنامه های ابرار اقتصادی و خراسان درج شد .
• تعداد نیروهای پاسخگوی 118 افزایش می یابد
موبنا- مدیر کل خدمات مخابراتی استان تهران گفت: تعداد نیروهای پاسخگوی مرکز خدمات تلفنی 118 از طریق مناقصه افزایش می یابد. روزنامه پول این خبررا چاپ کرد .
• وزیر ارتباطات مشکلات دفاتر خدمات ارتباطی را بررسی می کند
ایرنا - به دنبال تجمع هفته ی گذشته کارگزاران دفاتر خدمات ارتباطی در مقابل وزارت ارتباطات و فناروری اطلاعات "محمد سلیمانی" امروز (یکشنبه) در دیدار با نمایندگان دفاتر خدمات، مشکلات این دفاتر را بررسی می کند. روزنامه فناوران این خبررا منتشر کرد .
• انتخاب نماینده ویژه از سوی وزیر ارتباطات برای پیگیری مشکلات دفاتر خدمات ارتباطی
ایرنا - "محمد سلیمانی" وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز یکشنبه "علی سعیدی" مشاور خود و مدیرکل دفتر وزارتی را برای پیگیری مشکلات دفاتر خدمات ارتباطی انتخاب کرد. این خبر در روزنامه فناوران منعکس شد .
• اجرای طرح فرهنگ سازی فناوری اطلاعات
روابط عمومی شرکت فناوری اطلاعات -شرکت فناوری اطلاعات با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با نحوه استفاده، مزایا و خطرات احتمالی رایانه و فضای اینترنتی طرح فرهنگ سازی برای فناوری اطلاعات را اجرا کرد. روزنامه فناوران این خبررا درج کرد . این خبر در خبرگزاری موج انعکاس داشت .
• تا پایان امسال اغلب روستاهای بالای 20 خانوار صاحب تلفن خانگی می شوند
ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: تا پایان سال جاری در اغلب روستاهای بالای 20 خانوار کشور تلفن خانگی واگذار می شود و باقیمانده نیز در سال 89تحقق می یابد. روزنامه ابرار اقتصادی این خبررا به چاپ رسانده است .
• وقتی سیمکارت شناسنامه ندارد
موبنا-هانیه حبیبی- اگرچه برای جرایمی چون مزاحمت تلفنی درکشور ما قوانین ومقرراتی تدوین شده تا برای مجرمان اعمال شود، اما عرضه سیمکارت های اعتباری که هویت مالک حقیقی آن نامشخص است، دست مسئولان رسمی را برای پیگیری این قبیل موارد کوتاه کرده است. روزنامه ابتکار این مطلب را درج کرد . • گوشی "تی 700 " طلایی سونی اریکسون برای ایران تولید می شود
موبنا- مدیرفروش شرکت "سیتادل تلکام" از تولید انحصاری گوشی t700 طلایی رنگ سونی اریکسون برای ایران خبر داد. روزنامه دنیای اقتصاد این خبررا منتشر کرد .
• معرفی گوشی مدل C510 سونی اریکسون
موبنا- گوشی C510 سونی اریکسون که از ماه ژانویه سال 2009 میلادی روانه بازار شده است در ابعاد 107 در 5/12 در 47 میلمتر ساخته شده است. این خبر در روزنامه عصر اقتصاد به چاپ رسید .
• جابه‌جایی 1909 مرسوله پستی در هر دقیقه
روابط عمومی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران - کارکنان شبکه پستی کشور، سال گذشته در هر دقیقه 1909 مرسوله پستی را جابه‌جا کردند. روزنامه پول این خبررا درج کرد . این خبر در خبرگزاری ایسنا انعکاس داشت .
• اینترنت عرضه شده به دانشگاه ها گران نیست
سیتنا - گرانی دلیل خوبی برای عدم استقبال دانشگاه ها از اینترنت پر سرعت نیست. روزنامه جهان صنعت این خبررا منعکس کرد .
• ایجاد سامانه یکپارچه ثبت اطلاعات امور اسناد و سردفتران
ایسنا - مدیر کل دفتر توسعه IT سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از ایجاد سامانه یکپارچه ثبت اطلاعات امور اسناد و سردفتران که بانک اطلاعات آن آماده است، در این سازمان خبر داد.این خبر در روزنامه اندیشه نو منتشر شد .
• سرعت اینترنت همراه اول افزایش نمی‌یابد؟
ایسنا روز گذشته گزارشی از مشکلات سرویس اینترنت همراه اول منعکس کرد . روزنامه خراسان این مطلب را چاپ کرد . این خبر روز گذشته در پنج روزنامه منعکس شده بود .
• 31درصد پرونده‌های سایت‌های هک‌شده مربوط به سایت‌های دولتی بوده ‌است
ایسنا - معاون مبارزه با جرایم خاص و رایانه‌ پلیس آگاهی، از کشف حدود 67 مورد مشکوک جرم توسط گشت‌های اینترنتی در سال گذشته خبر داد و سهم سایت‌های دولتی در پرونده‌های نفوذ غیرمجاز اینترنتی سال 87 را 31 درصد و سایت‌های غیردولتی را 69 درصد اعلام کرد. روزنامه ایران این خبررا منتشر کرد . این خبر روز گذشته در هفت روزنامه منعکس شده بود .
• سرانه کارت‌های الکترونیکی در جهان دو برابر ایران است
روابط عمومی پژوهشکده ict جهاد دانشگاهی - مدیر کل آموزش و بهبود مدیریت بانک کشاورزی گفت: در حال حاضر در برخی کشورها هر فرد دو کارت اعتباری(credit) یا کارت بدهی (Debit) دارد .ولی سرانه کارت الکترونیکی در کشور ما در حد متوسط و به یک کارت محدود است. این خبر در روزنامه دنیای اقتصاد درج شد . این خبر روز گذشته نیز در پنج رسانه منعکس شده بود .
• هر سهم مخابرات 1518 ریال فروخته شد
موبنا- قیمت معامله هر سهم شرکت مخابرات امروز 1518ریال در تالار بورس تهران اعلام شد.
• تنها 10 درصد از گوشی های تلفن همراه در بازار قانونی است
موبنا- رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوت و تصویری و لوازم یدکی تهران گفت: تنها 10 درصد از گوشی های عرضه شده دربازار تلفن همراه از طریق مجاری قانونی وارد این بازار پرمصرف می شود.
• پرفروش ترین های گوشی های سونی اریکسون در بازار تلفن همراه
موبنا- فروشندگان گوشی های سونی اریکسون دو مدل W910 و S500 این برند را در بازار تلفن همراه به عنوان پرفروش ترین های این برند معرفی کردند .
• گوشی Emporio Armani M7500سامسونگ با استقبال روبرو شد
موبنا- فروشندگان گوشی های سامسونگ از افزایش تقاضا برای خرید گوشی Emporio Armani M7500 این برند در سطح بازار تلفن همراه خبر دادند.
• نگاه مثبت 60 درصد مطالب به حوزه ICT
روابط عمومی شرکت مخابرات ایران - نتایج یک بررسی نشان می‌دهد 3/58 درصد مطالب منتشر شده در طول ایام دهه فجر ارزیابی مثبتی نسبت به عملکرد وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات داشته‌اند. این خبر همچنین در ایسنا انعکاس داشت .
• برگزاری نخستین جشنواره ICT و رسانه
روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ا یران -مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ا یران خبر داد: نخستین جشنواره ICT و رسانه با هدف معرفی خبرنگاران برتر حوزه ICT و ایجاد فضای تعامل با فعالان خبری ارتباطات وفناوری اطلاعات به همت این روابط عمومی درآخر اردیبهشت ماه در تهران برگزار خواهد شد. این خبر همچنین در موج انعکاس داشت .
• گروه علمی ـ تحلیلی طیف همایشی را با عنوان "همایش توسعه پیشخوان خدمات"برگزار می کند
طیف - روند جهانی توسعه ارتباطات در کشورهای مختلف حاکی از آن است که اپراتورها در طی استراتژی‌های توسعه‌ای خود و رقابت با دیگر بازیگران بازار، پوشش مناسبی را در مناطق شهری و پردرآمد بازار مهیا کرده‌اند و در حال حاضر با دو رویکرد عمده مواجه‌اند. این خبر همچنین در سیتنا انعکاس داشت .
• قبوض سیم ارت های همراه اول را با تلفن بانک پرداخت کنید
همنا- مشترکان سیمکارت های دائمی همراه اول می توانند قبوض خود را با استفاده از تلفن بانک پرداخت کنند.
• " مخابرات ، مانع اجرای مصوبه قانونی کاهش نرخ خدمات اینترنتی "
روزنامه همشهری در خبری را با عنوان " مخابرات ، مانع اجرای مصوبه قانونی کاهش نرخ خدمات اینترنتی " را منتشر کرده که دراین مطلب آمده است با وجود اعلام مکرر کاهش قیمت خدمات در بخش مخابرات اما این وعده ها با ورود فناوری های جدید در این بخش هنوز غیر عملی نشده است .
• " شرکت های مخابرات استانی موظف به عرضه الکترونیکی خدمات امور مشترکان در قالب طرح 1818 شدند "
روزنامه کیهان در خبری به نقل از مدیر عامل شرکت مخابرات ایران آورده است بر اساس مصوبه مجمع شرکت مخابرات ایران تمامی شرکت های مخابرات استانی موظف بع عرضه الکترونیکی خدمات امور مشترکان در قالب طرح 1818 شدند .
• " متولی جدید اینترنت درایران "
روزنامه دنیای اقتصاد در میزگردی به بررسی اظهارات مسوولان و کارشناسان مرتبط با موضوع تعیین متولی جدید اینترنت پرداخته است .
• " جایگزینی BSCهای جدید شبکه MCI "
روزنامه جهان صنعت خبری با عنوان " جایگزینی BSCهای جدید شبکه MCI " را منتشر کرده که دراین مطلب به بحث برطرف شدن اختلالات تلفن همراه اشاره شده است .
• " مخابرات آنتن داد "
روزنامه اعتماد ملی خبری با عنوان " مخابرات آنتن داد " را به قلم ارشین میر سعیدی منتشر کرد که دراین مطلب به بحث افزایش میزان تقاضا برای خرید سهام مخابرات اشاره شده است .
• " جلسه ارزیابی امور مشترکین تلفن همراه برگزار شد "
روزنامه ابرار اقتصادی خبری را در خصوص برگزاری جلسه ارزیابی امور مشترکین تلفن همراه منتشر کرد .
• واگذاری پورت های اینترنت محقق نشد "
روزنامه سرمایه در گزارشی با عنوان " واگذاری پورت های اینترنت محقق نشد " را به قلم حامد شفیعی منتشر کرده که دراین مطلب آمده با وجود نزدیک شدن به ماه های پایانی برنامه توسعه چهارم ، پورت های اینترنت محقق نشد .
• " تاثیر 36 واحدی مخابرات بر رشد شاخص بورس "
روزنامه سرمایه خبری را در خصوص تاثیر 36 واحدی مخابرات بر رشد شاخص بورس منتشر کرد .
• " دولت نهم عقب افتادگی 200 ساله را جبران کرد "
روزنامه سرمایه در خبری به بررسی اظهارات وزیر ارتباطات در خصو ص عقب افتادگی 200 و جبران آن در دولت نهم پرداخته است .
• " توسعه شرکت مخابرات استان مازندران "
روزنامه اقتصاد پویا دو خبر کوتاه را در خصوص توسعه شرکت مخابرات مازندران و راه اندای سه سایت بی . تی. اس در کندوان منعکس کرد .
• " ستاد ملی استاندارد فناوری اطلاعات تشکیل شد "
روزنامه خراسان مطلبی را در خصوص تشکیل ستاد ملی استاندارد فناوری اطلاعات برای نخستین بار در کشور منتشر کرد .
• " بررسی جایگاه فناوری اطلاعات در زندگی ایرانیان "
روزنامه اطلاعات گزارشی را در خصوص بررسی جایگاه فناوری اطلاعات در زندگی ایرانیان منتشر کرد .
• " بانکداری الکترونیک و توسعه "
روزنامه اطلاعات در مطلبی با عنوان " بانکداری الکترونیک و توسعه " به بررسی وضعیت سیستم بانکداری الکترونیک در کشور پرداخت .
۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۰۹:۵۱
تعداد بازدید : ۱,۹۰۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید