اخبار

اعلام آمادگی وزیر ICT برای تامین زیر ساخت‌های بانکداری الکترونیک

اعلام آمادگی وزیر ICT برای تامین زیر ساخت‌های بانکداری الکترونیک
با توجه به اهمیت بانکداری الکترونیکی به عنوان یکی از ارکان توسعه فناوری اطلاعات کشور صبح امروز تفاهم نامه‌ی همکاری میان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر امور اقتصاد و دارایی به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر «محمد سلیمانی» در این مراسم ضمن اظهار آمادگی جهت تامین نیازهای ارتباطی و مخابراتی فعالیت‌های بانکداری الکترونیکی، گفت: آنچه را که تاکنون تحت عنوان بانکداری دیجیتالی رونق پیدا کرده است، باید با حرکتی جهشی و استفاده بیشتر از فناوری اطلاعات توسعه و به سطح کشورهای پیشرفته برسانیم.
وی تصریح کرد: ترویج بانکداری الکترونیکی نیازمند پهنای باند زیاد نیست، ولی در صورت توسعه آن، ساختار بانکداری دیجیتالی و تسهیلات آن مطلوب ‌تر می‌شود و هزینه‌ها کاهش و  امنیت افزایش می‌یابد.
دکتر سلیمانی افزود: اقتصاد دیجیتالی، امروزه یکی از مسائل اصلی زندگی است که باید با استفاده از بستری که در حوزه IT ایجاد شده در جهت رشد و تعالی آن و در نتیجه رشد و تعالی کشور و جامعه گام برداشت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: زیر ساخت‌های ورود به یک جامعه اطلاعاتی در کشور کم وبیش مهیاست که از آن جمله می‌توان به وجود 60 هزار کیلومتر فیبرنوری در داخل و ارائه امکانات دیتا در نزدیک به 960 شهر اشاره کرد.
وی افزایش 15 هزار کیلومتر دیگر فیبرنوری به منظور بالا بردن ضریب امنیت مسیرها را از برنامه‌های آینده وزارت ICT نام برد و گفت: در حال حاضر ارتباط مابین شهرها از وضعیت خوبی برخوردار است.
وی افزایش مسیرهای ارتباط با خارج از کشور را از برنامه های دیگر وزارت ICT دانست و اظهار داشت: در آینده شاهد یک شاهراه ارتباطی ایران با سایر کشورها خواهیم بود که البته این موضوع با استقبال چشمگیری از سوی دیگر کشور ها نیز مواجه شده است.
دکتر «داود دانش جعفری» وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز در این مراسم گفت: بانکداری الکترونیکی رکن مهم توسعه اقتصادی  و اجتماعی است که بدون برقراری زیر بناهای مناسب در فناوری اطلاعات امکان پذیر نیست.
وی افزود:امضای این تفاهم نامه به منظور تاکید بر اهمیت بانکداری الکترونیکی صورت گرفت و باید تمام دستاندرکاران با تلاش فراوان حرکتی عظیم در این راستا انجام دهند.

دانش جعفری خاطر نشان کرد: با حرکت به سوی استفاده از فناوری اطلاعات شاهد تحولی شگرف در انجام امورات مختلف خواهیم بود که البته این امر مستلزم استمرار بخشی و برقراری امنیت است.
وی اظهار داشت: با تقویت زیر ساخت‌های لازم توسط وزارت ICT و دسترسی به حداکثر امنیت در سیستم بانکداری الکترونیکی شاهد برگشت زیاد سرمایه خواهیم بود.
گفتنی است پس از پایان مراسم امضای تفاهم نامه کارگروهی متشکل از متخصصین بانکداری الکترونیکی از بانکهای خصوصی ، دولتی، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی در دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات تشکیل شد. بر اساس این گزارش مقرر شد طرفین حداکثر مساعی خود را برای تامین زیر ساختهای ارتباطی و بسط شبکه فناوری اطلاعات در حوزه بانکداری الکترونیکی به عمل آورند.
 همچنین مقرر شد برنامه ها به نحوی تنظیم شود که در بهترین زمان ممکن اجرایی شود و بیشترین تاثیرگزاری مثبت به زندگی مردم داشته باشد.
انتهای پیام

۱ خرداد ۱۳۸۵ ۱۶:۴۳
تعداد بازدید : ۳,۰۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید