اخبار

با حضور دکتر محمد سلیمانی ؛بهره برداری از 144 طرح مخابراتی استان مرکزی آغاز شد

با حضور دکتر محمد سلیمانی ؛بهره برداری از 144 طرح مخابراتی استان مرکزی آغاز شد
همزمان با سفر هیآت دولت به استان مرکزی بهره برداری از 144 طرح مخابراتی این استان با حضور محمد سلیمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، عزیزی نماینده مجلس شورای اسلامی و مسئولین مخابرات ، پست و پست بانک استان مرکزی آغاز شد.

به گزارش  روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  ، دکتر محمد سلیمانی در این مراسم با بیا ن این مطب که خدمت رسانی به مناطق محروم یکی از اراده های اصلی نظام است،  گفت : در همین راستا تلاش خواهیم کرد حداکثر ظرف دو و نیم سال آیند کار ارتباط رسانی همه روستا های کشور را به انجام برسانیم .
وی خاطر نشان کرد : بر اسا س گفتگوهای صورت گرفته ، از سال جاری و به منظور بهره برداری گسترده تر از مراکز  ICT روستایی و تربیت نیروی انسانی در مناطق مذکور ، دانشگاهها وارد این حوزه خواهند شد و فعالیت خود را در این حوزه آغاز خواهند کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تلاش ها در سال 84 گفت : سال گذشته ، سالی پر کار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است و در سال جاری این فعالیت ها جدی تر خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد : در سال 85 ، حداقل سه و نیم میلیون تلفن ثابت واگذار و تا پایان سال ، واگذاری این تلفن ها در تمام شهرستان ها به روز خواهد شد .
وی تآکید کرد : تا سال آینده تعداد تلفن های همراه واگذار شده ، دو و نیم برابر وضعیت کنونی خواهد بود کهاین امر موجب توسعه ارتباطات خواهد شد.
بر اساس این گزارش ، در این مراسم 144 طرح مخابراتی استان مرکزی با هزینه ای بالغ بر 44 میلیارد و 739 میلیون ریال افتتاح و مورد بهره برداری رسید.
تاسیس پروژه بی سیم روستایی به منظور بهره مندی 5000 خانوار روستایی از مزایای تلفن خانگی ، تآسیس 23 دفتر مخابراتی روستایی و تآسیس 4 ایستگاه BTS تلفن همراه از جمله پروژه های افتتاح شده در این مراسم بود.
انتهای پیام
 

۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۰۷:۴۷
تعداد بازدید : ۲,۴۸۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید