اخبار

همزمان با روز جهانی ارتباطات، همایش مدیران شرکت مخابرات استان تهران برگزار شد

همزمان با روز جهانی ارتباطات،  همایش مدیران شرکت مخابرات استان تهران برگزار شد

همزمان با روز جهانی ارتباطات، همایش بزرگ مدیران شرکت با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران کل دفاتر ستادی و مناطق و همچنین روسای ادارات شرکت، سه‌شنبه 26 اردیبهشت در مجموعه ورزشی شهدای مخابرات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران، در این همایش مهندس «روح‌الهی» مدیرعامل شرکت، برگزاری چنین همایشی را فرصتی مناسب برای دیدار مستقیم و بی‌واسطه میان مدیران و روسای مراکز با مسئولین شرکت دانست و با بیان اینکه یک چهارم دایری کل کشور در سال 84 در استان تهران صورت گرفته است گفت: «شهر تهران به لحاظ سیاسی و اجتماعی دارای شرایط ویژه‌ای است که مخابرات استان تهران نیز بی‌تاثیر از وضعیت این استان نیست.»
وی عملکرد شرکت مخابرات استان تهران را در سال 84 مطلوب توصیف کرد و با اشاره به اینکه نیروی انسانی مهم‌ترین و اصلی‌ترین سرمایه برای توسعه و تداوم پیشرفت است ،گفت: تنها تکیه‌گاه ما نیروی انسانی و وجود مدیران سرآمد در شرکت مخابرات استان تهران برای دستیابی به اهداف شرکت است.
مهندس روح‌الهی در ادامه سخنان خود متقاضیان تلفن ثابت را از نعمت‌های الهی دانست و تصریح کرد: علیرغم تمامی تلاش‌هایی که برای خدمت‌رسانی به مردم صورت گرفته است، اما تلاش مضاعفی برای ارایه سرویس‌های افزون‌تر به مردم لازم است.
مدیرعامل شرکت شرایط اقتصادی حاکم بر مخابرات استان تهران را ملهم از اوضاع اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: در بودجه سال جاری 30 درصد سرمایه شرکت کمتر از سال گذشته است و به دلیل آنکه نتوانستیم در سال 84 جزئیات ماموریت‌های شرکت را عملیاتی کنیم 40 میلیارد تومان نسبت به سال گذشته کاهش بودجه داشته‌ایم.
وی اظهار داشت: «کاهش بودجه اگرچه مشکلاتی بر سر راه توسعه ایجاد می‌کند اما فرصتی برای تجدیدنظر در روش‌ها و سازمان‌دهی بهتر برای رفع مشکلات به دست می‌دهد که لازم است از این پس تمامی پروژه‌ها توجیه اقتصادی و فنی توام با هم داشته باشند.»
مهندس روح‌الهی متمرکز کردن پروژه‌ها، توجه به زمان اجرا، دارا بودن توجیه فنی و اقتصادی و ساماندهی مجریان پروژه‌ها را گامی مهم در راستای عملیاتی کردن مطلوب ماموریت‌های مخابرات استان تهران عنوان کرد و افزود: «با متمرکز کردن مدیریت پروژه‌ها شاید در وهله اول به نظر برسد که سرعت کار گرفته می‌شود اما تغییر در روش‌ها به منظور کاهش مشکلات ناشی از سرمایه‌گذاری‌های کلان بوده و چاره‌ای به جز حرکت به سوی جامع‌نگری پروژه‌ها نخواهیم داشت.»
وی اهمیت جزئیات مربوط به پروژه‌ها را در تعیین مسیر توسعه شرکت بسیار بااهمیت خواند و خاطرنشان می‌کرد: «با این بضاعت نیروی مالی و انسانی زیبنده مخابرات استان تهران نیست که فیش‌های سال 81 و 82 دست مردم باشد، ما از امکاناتی که داریم حداکثر بهره‌برداری را نکرده و بررسی‌ها نشان می‌دهد که گاهی اندکی دقت موجب کاهش بخش عظیمی از تعهدات شرکت می‌شده است، اما کیفیت لازم در اجزا وجود نداشته و از این پس سعی می‌کنیم با مدیریت متمرکز پروژه‌ها و با توجه به کاهش بودجه شرکت، کلیت پروژه‌ها در کنار هم و به طور جامع موردنظر قرار بگیرند.
مهندس روح‌الهی با بیان اینکه برخی از پروژه‌ها با حجم وسیع ضرورتی ندارد، گفت: باید بپذیریم که همه کارکنان و مدیران با اخلاص تمام زحمت کشیده‌اند اما به توفیق نهایی نائل نشده و نباید اصراری به روشهای گذشته داشت.
وی با تاکید به ضرورت ترویج فرهنگ تفکر و تقویت آن افزود: بارها اتفاق افتاده که با یک تدبیر و فکر درست از اسراف میلیاردها تومان جلوگیری شده است.
مدیرعامل شرکت در بخشی دیگر از سخنان خود مدیران و روسای شرکت‌کننده در همایش روز جهانی ارتباطات را به رعایت اصل تقوا فرا خواند و افزود: «هر کسی در درجه‌ای از تقوا قرار دارد و از آنجا که شما مدیران تاثیر زیادی بر مجموعه افراد زیرمجموعه خود دارید لازم است به ارتقای تقوای خود بپردازید.»
وی کار و تلاش بی‌وقفه و سلامت شخصی را در انتصاب و گزینش‌ها به عنوان دو رکن اصلی در تصمیم‌گیری‌ها یاد کرد و افزود: از شما مدیران و روسای شرکت می‌خواهم که ضمن رعایت اخلاق و رفتار حسنه، کار مردم را بدون هیچ تعارفی از افراد زیرمجموعه خود مطالبه کنید.
مهندس «روح‌الهی» در پایان سخنان خود تغییر روش‌ها را به معنای تغییر آدم‌ها ندانست و گفت: اگر هدف ما خدمت باشد و کمتر به حواشی بپردازیم می‌توانیم با ارتقای سطح علمی خود و با انتقاد سازنده و منطقی خدمت‌رسانی خداپسندانه‌ای برای مردم عزیزمان به انجام برسانیم.
شایان ذکر است در این همایش، مهندس جواد رادمان و مهندس نجفی از اعضای هیات مدیره شرکت و همچنین «حسن مظاهری» مدیرکل سابق دفتر مدیرعامل در سخنانی از اینکه از مجموعه مخابرات استان تهران کنار می‌روند بر همدلی موجود در خانواده مخابرات استان تهران تاکید کردند.
در این همایش همچنین مدیر پروژه طرح جامع اتوماسیون اداری شرکت به تشریح مزایای این پروژه پرداخت و با بیان اینکه اتوماسیون اداری در شرکت مخابرات استان تهران، ایجادکننده بستری مناسب برای مدیریت گردش اطلاعات است؛ سرعت، دقت، شفافیت، حذف ترددهای شهری و کاهش هزینه‌های کاغذ را از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای طرح جامع اتوماسیون اداره برشمرد.
شایان ذکر است آغاز این طرح اول خرداد سال جاری اعلام شد که بصورت آزمایشی در دفتر نوسازی و تحول اداری، اداره کل مخابرات منطقه شش و مرکز تلفن شهید چمران به اجرا گذاشته می‌شود.
در پایان این همایش نشست پرسش و پاسخ میان حاضران در همایش برگزار شد و مدیرعامل به همراه معاونین و مسئولان شرکت به سوالات مدیران و روسای ادارات شرکت پاسخ گفتند.

انتهای پیام

۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۵:۱۷
تعداد بازدید : ۳,۷۱۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید