اخبار

انتظار نمایندگان مردم از وزارت چیست؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد عملکردها و فعالیت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چگونه می‌اندیشند؟
پاسخ این سؤال را می‌توان در اظهارات نایب رئیس مجلس جست‌و‌جو کرد. «محمدرضا باهنر» روز گذشته در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای وزارت در مجلس گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به وضعیتی رسیده که بتواند سرمایه‌های مورد نیاز را از فروش خدمات به دست آورد و شاید اولین وزارتخانه‌ای است که توقع خودکفایی آن را داریم و بهتر است که بند ناف آن را از خزانه کشور قطع کنیم.
 وی افزود: به زودی ممیزهای مالیاتی را سراغ این وزارت می‌فرستیم تا برای خزانه کشور پول بگیرد.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جزء معدود وزارتخانه‌هایی است که تلاشش از قطع نیاز به سرمایه‌های خزانه کشور به ثمر نشسته و تا آنجایی پیش رفته که به زودی شاهد بهره گرفتن از درآمدهای این وزارت برای استفاده در خزانه کشور خواهیم بود.
به خاطر داریم پس از تصویب نرسیدن بودجه‌ی 10 میلیارد تومانی شبکه‌ی اینترنت ملی در کمیسیون تلفیق، این وزارت تصمیم گرفت تا بودجه‌ی مراحل مطالعاتی اینترنت ملی از منابع شرکت‌های وابسته به وزارت ارتباطات تامین شود.

مي‌دانیم که انتظاری که مردم و نمایندگانشان نسبت به فعالیتهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارند گاهی بیش از سایر بخشهای کشور می‌نماید و این مساله را می‌توان در واکنشهای مردم در مواقع مختلف و در اظهارات نمایندگان مجلس جست.
محمدرضا باهنر روز گذشته زیربنایی‌ترین صنعت برای دستیابی به اهداف چشم‌انداز 20 ساله را صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و گفت: با توجه به سرعت رشد این علم در دنیا، هر چقدر لازم است باید در این حوزه سرمایه‌گذاری شود.

سارا کروبی - کارشناس واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتباطات

۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۵:۰۴
تعداد بازدید : ۴,۲۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید