اخبار

محمد رضا باهنر:وزارت ICT یکی از زیربنایی ترین نهادها برای دستیابی به توسعه یافتگی است

محمد رضا باهنر:وزارت ICT یکی از زیربنایی ترین نهادها برای دستیابی به توسعه یافتگی است
زیر بنایی ترین صنعت برای دستیابی به اهداف چشم انداز 20 ساله، صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمد رضا باهنر » نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه دستاوردهای وزارت ICT با بیان این مطلب، افزود: از آن جایی که توسعه زیر ساخت ارتباطی بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، این نهاد یکی از زیربنایی ترین نهادها برای دستیابی به توسعه یافتگی است.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به سرعت رشد این علم در دنیا، هر چقدر نیاز است باید در این حوزه سرمایه گذاری شود.
باهنر با بیان این مطلب که توصیه می کنیم وزارت ارتباطات، مخابرات را از انحصار خود خارج کرده و به بخش خصوصی واگذار کند، افزود: وزارت ICT می تواند با توجه به این مهم، پیشتاز بوده و نقص های گذشته را جبران کند.
وی با اشاره به نمایشگاه سال گذشته اظهار داشت: بخش ارتباطات از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است و برای ادامه این روند، مجلس شورای اسلامی آماده است  تا در صورت نیاز به قوانین، آن ها را به صورت لایحه به تصویب برساند.
نایب رئیس مجلس در خصوص بودجه وزارت ICT خاطر نشان کرد: این وزارتخانه می تواند سرمایه مورد نیاز خود را از طریق فروش خدمات تامین کند.
بر اساس این گزارش ، در ادامه دکتر «محمد سلیمانی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در خصوص واگذاری سیم کارت تلفن همراه گفت: تلاش می کنیم واگذاری ها را زودتر از موعد انجام دهیم و پس از استرداد فیش های تلفن همراه از سوی مردم دیگر نیازی به قرعه کشی مجدد نخواهد بود و تنها اولویت ها را زودتر واگذار خواهیم کرد.
وی  با بیان این مطلب که هم اکنون مردم می توانند ظرف مدت 72 ساعت پول فیش های خود را دریافت کنند، گفت:برای پرداخت مبالغ فیش های تلفن همراه باید تائیدیه بانک ها موجود باشدو به وجود آمدن برخی از مشکلات در این راستاطبیعی است.
وی همچنین در خصوص طرح سهامدار کردن مشترکان تلفن همراه و ثابت نیز گفت: این مطلب به عنوان یک طرح تعریف شده و در آن پیشنهاد شده است که بجای ورود به بورس ، مشترکان به عنوان سهامدار شرکت مخابرات ایران انتخاب شوند.
لازم به ذکر است در این مراسم علاوه بر مدیران عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مجلس شورای اسلامی، سید هاشمی و صادق زاده رئیس و نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن و بزرگیان عضو این کمیسیون نیز حضور داشتند.
انتهای پیام

 

۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۰۸:۳۰
تعداد بازدید : ۲,۵۱۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید