اخبار

تحقق عدالت آموزشی ، مهم ترین هدف راه اندازی شبکه علمی است

تحقق عدالت آموزشی ، مهم ترین هدف راه اندازی شبکه علمی است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان بااعلام آمادگی مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در راه اندازی و توسعه شبکه علمی کشور در این استان ، تحقق عدالت آموزشی را مهم ترین هدف راه اندازی این شبکه عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان ، مسعود الهامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان در نشست اتصال دانشگاه ها ، مراکز علمی ، تحقیقاتی ، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد استان به شبکه علمی کشور در راستای تفاهم نامه طرح تکاپو ، گفت : شرکت سیمرغ سامانه به عنوان اپراتور اختصاصی  شبکه علمی ایران (شعا) در نظر دارد با همکاری شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت زمینه اتصال دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی به یکدیگر و سایر شبکه‌های علمی معتبر جهانی را فراهم کند.
وی افزود : امیدواریم با فرصت فراهم شده و بهره گیری از توان نخبگان و اعضای هیات علمی دانشگاه های استان و بستر ارتباطی مناسب در زمینه تولید محتوای بومی فاخر، ایجاد سرویس های با ارزش افزوده بالا و در نهایت ایجاد اشتغال پایدار در استان گام برداریم.
وی بااعلام آمادگی مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در راه اندازی و توسعه شبکه علمی کشور در استان کرمان ،  تحقق عدالت آموزشی را مهم ترین هدف راه اندازی این شبکه دانست.
الهامی ضمن اشاره به قرارداد راه اندازی اگریگیتور تولید محتوا در دانشگاه شهید باهنر کرمان خواستار همکاری و تعامل کلیه  دانشگاه های استان در بخش تولید محتوا شد.
در ادامه این نشست ،  ولی زاده مدیرکل مدیریت یکپارچه سازی شبکه ملی اطلاعات نیز افزود : شبکه علمی ایران با مشارکت شرکت سیمرغ سامانه تهران و وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و ارتباطات و فناوری اطلاعات، نسل سوم و نوین شبکه علمی را به دانشگاه‌ها، کتابخانه ها، حوزه‌های علمیه و مراکز علمی و پژوهشی دولتی و غیر دولتی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را ارایه می کند.
وی با اشاره به برنامه زمانبندی راه اندازی شبکه علمی در استان های کشور گفت:با توجه به زیرساخت های ارتباطی مناسب و پیگیری های موثر اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات امیدورایم بتوانیم فاز اول پروژه را در نیمه دوم سال جاری در استان اجرایی کنیم.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۹
تعداد بازدید : ۳۹۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید