مسعود شنتیانی با بیان اینکه انتخاب محمدجواد آذری جهرمی به عنوان یک جوان در عرصه فناوری اطلاعات نقطه عطفی است که می تواند کمک های جدی به توسعه این بخش در کشور داشته باشد، افزود: بزرگ‌ترین خواسته ما از وزارت ارتباطات این است که در تعامل نزدیک با وزارت صنعت زمینه ارتباط تولیدی بین این دو بخش را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه برنامه آذری جهرمی را مطالعه کرده است، اظهار کرد: وزیر پیشنهادی ارتباطات تخصص جدی در حوزه نرم ­افزار دارد و در برنامه خود نیز توجه جدی به این موضوع داشته اند. هر چند توجه به این بخش مهم است اما چون یکی از نیازهای کشورمان تامین تجهیزات از طریق تولید داخل است بنابراین باید توجه جدی به این موضوع صورت بگیرد.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه تجهیزات سخت افزاری در برنامه وزیر پیشنهادی ارتباطات جایگاهی نداشت، گفت: فناوری اطلاعات به سه بخش تولید و صادرات نرم‌افزار، سخت‌افزار و خدمات تقسیم می‌شود بنابراین برنامه ریزی در این عرصه باید با توجه به هر سه بخش باشد. اهمیت این موضوع از آن رو است که براساس برنامه ششم توسعه 110 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری پیش بینی شده است، اگر نزدیک به یک‌سوم این مبلغ را برای تجهیزات سخت‌افزاری در نظر بگیریم، یعنی 35 هزار میلیارد تومان طی شش سال اجرای برنامه باید برای سرمایه‌گذاری در این بخش از سوی دولت و بخش خصوصی هزینه  شود.

وی معتقد است: اگر برنامه مشخصی برای این مبلغ کلان نداشته باشیم، باید نفت بفروشیم و تجهیزات را از خارج وارد کنیم درحالی‌که سرمایه‌گذاری‌های گذشته تجربه و تخصص لازم برای تولید و ایجاد واحدهای جدید را فراهم کرده است.

شنتیانی یکی از مهمترین برنامه کشور در حال حاضر را تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: براین اساس باید به حوزه تجهیزات سخت­افزاری که اشتغال مضاعف ایجاد می ­کند و برنامه کشور در خصوص اشتغال و تولید در داخل را محقق می کند، توجه جدی داشته باشیم.