اخبار

کارگاه عملی آموزش کلان داده و هدوپ در شیراز برگزار شد

کارگاه عملی آموزش کلان داده و هدوپ در شیراز برگزار شد
کارگاه عملی آموزش کلان داده و هدوپ توسط شرکت مهندسی نرم افزار ایده پردازان فرافکر با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و با حمایت اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب در شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، با ورود به عصر اطلاعات و ارتباطات و آغاز استفاده از داده ها و اطلاعات به عنوان سرمایه های اصلی در حرکت علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جوامع، سازان ها و شرکت های مختلف و توسعه مشارکت افراد در جهان اینترنت و ارتباطات شبکه ای دنیا، دغدغه ای بروز پیدا کرد که از جنس همین داده هایی بود که همه روز و با سرعت وحشتناک در دنیا و در عرصه های مختلفی از فناوری اطلاعات ورود پیدا کرده بود، تولید می شود و آن اینکه چگونه این حجم بزرگ و متنوع داده ها و اطلاعات را با توجه به ساختارهایی که در فضای فناوری اطلاعات وجود دارد، می توان مدیریت، کنترل و پردازش کرد و از آن در جهت بهبود ساختارها و سود آوری بیشتر بهره جست.
از سال 2012 به بعد در هر روز بیش از هزار پتابایت داده تولید می شود که به دنبال خود مستلزم ذخیره سازی، تحلیل، جستجو و پاک سازی داده هاست. این موضوع باعث شده است که پژوهشگران و دانشمندان به دنبال ایجاد ساختارها، متودولوژی ها، روش ها و رویکردهای جدیدی برای مدیریت، کنترل و پردازش این حجم از داده ها باشد که این تلاش ها در ذیل سایه کلان داده ها مطرح شده است.
بر پایه این گزارش، در روز نخست این کارگاه، ابتدا به طرح موضوعات آشنایی با کلان داده و معرفی ابزارهای آن پرداخته شده و در انتها نحوه استفاده از ابزار هدوپ بررسی شد. در روز دوم و آخر، مباحث تکمیلی مربوط به استفاده از ابزار کلان داده و معرفی ابزار آپاچی اسپارک تدریس شد. در انتهای دوره به شرکت کنندگان مدرک حضور در دوره اعطاء گردید.۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۵۷
تعداد بازدید : ۵۶۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید