اخبار

یادداشت دکتر دوایی استاد دانشگاه و معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات درباره حضور جهرمی در وزارت ارتباطات

دکتر امیرحسین دوایی استاد دانشگاه علم و صنعت، در یادداشتی نوشت:‌

دوستان دانشگاهی‌ام مکررا و به صورت‌های مختلف نظر بنده را راجع به معرفی برادر عزیز جناب آقای مهندس جهرمی به عنوان وزیر آینده ارتباطات و فناوری اطلاعات پرسیده‌اند. بر اساس تجربه دوساله آشنایی من با ایشان و به عنوان انجام وظیفه اخلاقی نکاتی را عرض می‌کنم.

از نظر من وزیر خوب باید چند خصیصه داشته باشد: ۱) عاشق خدمت به مردم و ایران اسلامی باشد ۲) در حوزه کاری مربوط تخصص لازم را داشته باشد ۳) نظام‌های صنفی و سندیکایی و جامعه تخصصی مرتبط او را قبول داشته باشند. ۴) شناخت خوب و روابط منسجم و پایداری با همه ذی‌نفعان و اثرگذاران حوزه مربوط داشته باشد ۵) از یک سو جسارت منطقی برای حمایت از حقوق قانونی شهروندان را داشته و از سوی دیگر جایگاه و منش او طوری باشد که نشود به راحتی حذفش کرد. ۶) باید باهوش و دارای تحلیل مستقل بوده و در عین حال اهل مشورت و تعامل باشد.

انصافا هر طور نگاه می‌کنم می‌بینم که وجود این شاخص‌ها در جناب آقای مهندس جهرمی بارز است. البته بعضی از دوستان یا دشمنان دانسته و یا نادانسته و با انگیزه‌های متفاوت در صدد ضربه زدن به وجهه اجتماعی ایشان برآمدند. آن هم کار بیهوده‌ای بود که با حمایت افراد معتمدی که از ایشان شناخت مستقیم‌تر و عمیق‌تری داشتند به خوبی خنثی شد. برایشان آرزوی توفیق در خدمات شایسته به مردم ایران را دارم. امیرحسین دوایی مرکزی (معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۴
تعداد بازدید : ۱,۳۹۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید