اخبار

هوشمند سازی مصرف آب با بهره گیری از اینترنت اشیا (IOT) در استان آذربایجان شرقی

هوشمند سازی مصرف آب با بهره گیری از اینترنت اشیا (IOT) در استان آذربایجان شرقی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی از پروژه هوشمند سازی مصرف آب با بهره گیری از حوزه ICT در استان آذربایجان شرقی به منظور کنترل هدر رفت آب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی ، بهمن حسین زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه ای برای بررسی طرح هوشمند سازی مصرف آب در استان آذربایجان شرقی که با حضور مدیر فروم اینترنت اشیا و کارشناسان و مدیران شرکت های آب منطقه ای؛ آب و فاضلاب شهری و آب و فاضلاب روستایی برگزار شد  ،  گفت : می توان با بهره گیری از اینترنت اشیاء و تکنولوژی های پیشرفته روز از هدر رفت آب که مایه حیات است جلوگیری به عمل آید .

وی هوشمند سازی مصرف آب در استان آذربایجان شرقی را در راستای حمایت از مصرف کنندگان آب در شهرها و روستاها و کنترل مصرف بهینه آب ضروری دانسته و تاکید کرد : با بحث های کارشناسی و اقدام عملی سازمان های ذیربط در استان و شرکت فروم اینترنت اشیا می توان امیدوار بود که در آینده ای نزدیک از هدر رفت آب ممانعت کرده و در رفع مشکلات مردم قدم های موثری برداریم.

همچنین روحانی نژاد مدیر فروم اینترنت اشیا نیز در این جلسه تاکید کرد :  با انعقاد تفاهم نامه و همکاری تنگاتنگ با شرکت های ذیربط در استان  امید است دغدغه مسوولین و مردم استان در زمینه کمبود آب و جلوگیری از هدر رفت آب مرتفع شود.

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۷۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید