اخبار

مدیر کل ICT استان هرمزگان : الویت اول اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان حمایت از تولید محتوا و خلق ثروت می باشد

مدیر کل ICT استان هرمزگان : الویت اول اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان حمایت از تولید محتوا و خلق ثروت می باشد
مدیر کل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان در جلسه هم اندیشی با واحدهای فناور IT مستقر در پارک و علم و فناوری گفت: الویت اول در حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات در استان حمایت از تولید محتوا و خلق ثروت می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان، دکتر عسکری زاده مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت تولید محتوا در جهت خلق ثروت گفت: با حمایت اداره کل ICT در استان بستر مناسبی برای شرکت های فناور در زمینه تولید محتوا فراهم شده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان در این خصوص افزود: جهت گسترش زمینه کسب وکار در این حوزه با توجه راه اندازی مرکز تسهیل گری در مرکز رشد بابت تجهیز و خدمات مشاوره نیز هزینه شده است که این مرکز می تواند به تولید اشتغال در استان و به دست گرفتن بازار مصرف استان توسط شرکت های مستقر در پارک و ثبت شده در استان کمک شایانی شود.

دکتر عسکری زاده با بیان این که در زمینه تولید محتوا با کمبود برنامه نویس در استان مواجه هستیم، تصریح کرد: نیاز به آموزش برنامه نویس در این حوزه مشهود می باشد که باید امکان تربیت متخصصان در کمترین زمان فراهم گردد واین اداره کل آمادگی سرمایه گذاری و پرداخت بخشی از هزینه تربیت این نیروها را دارد.

عسکری زاده در ادامه افزود: در ادامه روند تولید محتوا برای تجاری سازی اپلیکیشن هایی که  می شود نیاز به جذب سرمایه گذار می باشد که علاوه بر حضور سه شتابدهنده در استان نیاز به همکاری دستگاه های مرتبط با جامعه هدف اپلیکشن ها و به خصوص شهرداری ها می باشد.

در ادامه دکتر فتی رییس پارک و علم و فناوری نیز با بیان این که به واسطه حضور دکتر عسکری زاده به عنوان نماینده ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان رشد خوبی در حوزه ICT را شاهد هستیم، گفت : مفاهیم کسب و کار استارتاپی به معنی واقعی خود در بین فعالان این حوزه تعریف شده است و در خصوص کمبود نیروی متخصص مرکز نوآوری پارک علم و فناوری در سال جاری اقدام به تربیت متخصص از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی خواهد کرد.

در پایان نمایندگان شرکت های فناور IT برنامه ها، اهداف و موانع پیش روی خود را با مدیر ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان مطرح کردند.

نشست پارک1 نشست پارک2 نشست پارک3 نشست پارک4  نشست پارک5 نشست پارک6
نشست پارک7 نشست پارک8 نشست پارک9 نشست پارک11 نشست پارک
نشست پارک10

۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۹
تعداد بازدید : ۶۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید