اخبار

برگزاری جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان یزد

برگزاری جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان یزد
جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان به ریاست استاندار محترم و با حضور اعضاء در محل استانداری یزد تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد،در ابتدای جلسه فداکارمدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و دبیر کارگروه، ضمن اشاره به سرعت روند تغییر در حوزه فناوری اطلاعات به  گزارشی از اقدامات انجام شده واخبار روز کشور از جمله افتتاح فاز سوم شبکه ملی اطلاعات،افتتاح فاز نخست دولت الکترونیک و همراه (51 دستگاه و 440خدمت)،راه اندازی مرکز خدمات داده استان،نصب ATM های روستایی و... پرداخت.

وی ضمن اشاره به دستورالعمل استقرار و توسعه مرکز ملی و پایش محیط کسب و کار کشور به  اهم اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه دولت الکترونیک در دولت یازدهم پرداخت.

سپس با توجه به دستورکار جلسه به بررسی مشکلات در زمینه توسعه ارتباطات شهرو ارائه راهکارها پرداخته شد و اعضاء نیز اخبار و نقطه نظرات خود را در زمینه های مرتبط را ارائه دادند.

شایان ذکر است در این جلسه  برخی از  چالشهای پیش روی توسعه زیرساختهای دولت الکترونیک در استان از قبیل  مخالفت های مردمی در برابر نصب تجهیزات ارتباطی و آنتن های BTS و تقابل کسب و کار های سنتی و نوپا با یکدیگر،  مورد بررسی قرار گرفت و هریک از اعضاء به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

در پایان میرمحمدی استاندار یزد ضمن ابراز خرسندی از مشارکت اعضاء در بحث های انجام شده اظهار داشت مرحله گذار در دولت الکترونیک ساده نیست و نیازمند همکاری و تعامل بیشترسازمان ها و نهاد های مرتبط و تحول در بخش های مختلف،آموزش و آمادگی لازم است که با توجه به زیرساخت های موجود انتظار می رود با هماهنگی های لازم بین دستگاه های مختلف استان مزایای آن برای شهروندان واضح شود.

۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۵
تعداد بازدید : ۱۸۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید