اخبار

بررسی برنامه های اشتغال و مشکلات توسعه زیرساخت های ارتباطی استان در نشست شورای مدیران ICT آذربایجان غربی

بررسی برنامه های اشتغال و مشکلات توسعه زیرساخت های ارتباطی استان در نشست شورای مدیران ICT آذربایجان غربی
جلسه شورای مدیران دستگاه های استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مدیران دستگاه های استانی وزارت ارتباطات و مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی جلیلی نژاد سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تبریک میلاد امام رضا علیه السلام، به تشریح دستور جلسه پرداخت و  بحث اشتغال را از مهم ترین دغدغه های وزارتخانه مربوطه برشمرد و از مدیران حوزه ICT استان درخواست نمود، ضمن ارائه گزارش وضعیت اشتغال حوزه دستگاه مربوطه تاکنون، برنامه های اشتغال دستگاه مربوطه را  را تا پایان سال ارائه نمایند. 

حیدرزاده مدیر کل ارتباطات زیر ساخت استان به تشریح وضعیت موجود ارتباطات زیر ساخت استان پرداخته و به افزایش 1000 کیلومتری مسیر فیبر نوری استان در 13 مسیر جدا از هم اشاره کرد.

وی در ادامه گفت : حجم دیتای استان در سال های اخیر افزایش چشم گیری داشته به طوری که  60 درصد این حجم بلا استفاده و آماده بهره برداری و سرویس دهی به اپراتور ها و شرکت های دارای مجوز می باشد .  

در ادامه ادهمی مدیر شعب پست بانک آذربایجان غربی ضمن تقدیر از تلاش های سرپرست ICT استان در خصوص تسریع دراحراز و اولویت بندی دفاتر روستاهای حائز شرایط جهت نصب خودپرداز،گفت : 50 عدد دستگاه خودپرداز سهمیه استان برای دفاتر ICT روستایی است که بعد اولویت بندی، 30 عدد خودپرداز نصب و 10 عدد از آنها راه اندازی و مابقی در دست اقدام می باشد .

فرخی مدیرکل پست استان با اشاره به گسترش مشارکت اداره کل پست استان با فروشگاه های مجازی در جهت بسط تجارت الکترونیک و ایجاد اشتغال گفت: ما با60 فروشگاه که دارای نماد اعتماد از وزارت بازرگانی می باشند در این خصوص قرارداد داریم و بستر مناسب را برای فعالیت این شرکت ها جهت ایجاد اشتغال فراهم کرده ایم.

وی در ادامه از تکمیل و بهنگام سازی طرحGNF  که بستری برای استقرار دولت الکترونیک می باشد تا پایان سال خبرد داد . در راستای تکمیل طرح GNF و بهنگام سازی اطلاعات این حوزه 30 نفر نیرو از طریق پیمانکاری جذب خواهد شد.

اسمعیل زاده مدیر شرکت مخابرات منطقه آذربایجان غربی در این جلسه ،از واگذاری 40 هزار اشتراک  فیبرخانگی خبر داد وگفت : حداقل 2هزار  اشتراک از این فیبر ها تا پایان شهریور ماه سال جاری راه اندازی خواهد شد.

این جلسه با بحث و بررسی مشکلات توسعه زیرساخت های ارتباطی استان ادامه و با ثبت مصوباتی در جهت مرتفع نمودن کمبود ها و مشکلات این حوزه به پایان رسید.

بازدید مدیران ازسالن دیتا و مرکز سویچ بین شهری آذربایجان غربی ، آخرین برنامه این نشست بود.


  

۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۰۴
تعداد بازدید : ۲۸۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید