اخبار

بازدید مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان از روستای امام زاده ابراهیم

بازدید مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان از روستای امام زاده ابراهیم
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با حضور در روستای توریستی امام زاده ابراهیم از توابع شهرستان شفت، از این روستا بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، با حضور در بخش احمدسرگوراب با اهالی روستای درودخان و روستای توریستی امام زاده ابراهیم دیدار و از نزدیک در خصوص مشکلات ارتباطی و راه کارهای برطرف کرد  آنها گفتگو کرد.

مهندس توکلی، از جمله مشکلات روستای توریستی امام زاده ابراهیم، به عدم پوشش مناسب اینترنت همراه، نبود امکانات تلفن خانگی و همچنین نبود دستگاه خودپرداز بانکی  ATM در سطح روستا اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به استقرار نزدیک به 1000 واحد تجاری و جمعیت قابل توجه در این روستا که در روزهای غیرتعطیل به 20 هزار گردشگر خدمات رسانی می نمایند، استفاده از پوشش مناسب و پایدار اینترنت، امکانات ارتباطی و مخابراتی از جمله ضروریات این روستا می باشد.

مدیرکل ICT استان اشاره کرد: باید اپراتورهای تلفن همراه، مخابرات منطقه و دستگاههای مرتبط با حمایت و همکاری نسبت به برقراری ارتباطی پایدار جهت سهولت مسافران و گردشگران از این روستا اقدام نموده تا هم باعث شکوفایی اقتصاد روستا، ایجاد اشتغال و همچنین ساعاتی خوشی برای گردشگران در روستا نیز فراهم شود.

در دیدار مهندس توکلی  مقرر شد:

-        با پست بانک استان هماهنگی لازم صورت گرفت تا مجوز اعطای یک دستگاه ATM به روش قرارداد با شخص حقیقی اخذ شود.

-        ضمن هماهنگی با مخابرات منطقه استان گیلان مقرر گردید طرح اعطای حداقل 400 شماره تلفن ثابت تهیه و در دستور کار قرار گیرد.

-        کارشناسان اداره کل ICT استان حداقل به مدت یک هفته روزانه و از طریق دهیار محترم وضعیت پوشش موبایل اپراتور همراه اول و سرویس 3G را مورد رصد قرارداده و گزارش کنند.

-        موضوع اعطای مجوز ایجاد یک دفتر ICT روستایی در کارگروه استانی مطرح شود.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۴۴
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۳۴۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید