اخبار

برگزاری جلسه شورای مدیران حوزه ICT استان لرستان

برگزاری جلسه شورای مدیران حوزه ICT استان لرستان
با حضور مدیران ادارات و شرکت های تابعه وزارت ارتباطات جلسه شورای مدیران حوزه ICT استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان ، با حضور حیدری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اسنان لرستان ، رستمی مدیریت شعب پست بانک، محمودی مدیر مخابرات منطقه لرستان،سلیمانی مدیر کل پست و نظری نماینده زیرساخت جلسه شورای مدیران حوزه ICT استان در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه سلیمانی مدیر کل پست استان با اشاره به G-NAF به عنوان یکی از پروژه های ستاد اقتصاد مقاومتی کشور توضیحاتی در خصوص پیشرفت این پروژه بیان کرد.

وی ضمن اشاره به پایلوت شدن دو شهرستان بروجرد و خرم آباد از پیشرفت 95 درصدی به هنگام سازی و پیشرفت  این پروژه در خرم آباد خبر داد.

سلیمانی در ادامه با توجه به رونمایی سامانه سیماک در استان به بیان مسائل و مشکلات اجرایی شدن این طرح  و عدم همکاری برخی سازمان های مرتبط با این سامانه در استان اشاره کرد.

مدیر کل پست در پایان صحبت های خود از راه اندازی  سرویس جدید postman طی ماه جاری در استان خبر داد که با راه اندازی این سامانه عموم مردم به راحتی می توانند با استفاده از این اپلیکیشن از نزدیک ترین پیک موتوری و  تاکسی بهره مند شوند.

در ادامه این جلسه محمودی مدیر مخابرات منطقه لرستان  توضیحاتی در خصوص وضعیت دفاتر روستایی و مشکلات موجود در این بخش پرداختند و خواستار تشکیل کمیته ایی متشکل از مدیران حوزه ICT جهت ساماندهی وضعیت این دفاتر شدند.

در بخش دیگری از این جلسه رستمی مدیریت شعب پست بانک استان به تشریح فعالیت ها و برنامه های پست بانک استان پرداخت.

وی ضمن اشاره به کسب رتبه برتر استان در بخش تسهیلات صندوق توسعه ملی در سال گذشته  توضیحاتی در خصوص میزان اعتبارو تعداد طرح های سال جاری دراین بخش را بیان کرد.

در ادامه جلسه حیدری مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن اشاره به ضرورت تشکیل جلسه شورای مدیران به صورت منظم از مدیران حاضر در جلسه خواست برنامه ها و طرح های خود را به صورت تخصصی و کارشناسی  آماده  نموده و در جلسات شورای مدیران همراه با تجزیه و تحلیل دقیق ارائه نمایند.

ایشان در ادامه با توجه اهمیت خدمت رسانی به روستاهای استان از مدیران حاضر در جلسه خواست در اسرع وقت هماهنگی های لازم جهت تشکیل جلسه ایی با نمایندگان دفاتر روستایی در خصوص بررسی و رفع مشکلات این دفاتر به عمل آورند.

حیدری با توجه به مشکلات موجود مطرح شده در اجرای پروژه های سیماک و G-NAF از تشکیل جلسه با معاونت هماهنگی و امور اقتصادی استاندار جهت مطرح نمودن این مشکلات خبر داد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان صحبت های خود ضمن اشاره به اهمیت جایگاه تجارت الکترونیک در عصر حاضر و با توجه به رسالتی که در این زمینه به پست واگذار گردیده است خواستار تشکیل کمیته ایی ایی تخصصی با حضور  اداره کل ارتباطات ،پست ، پست بانک  و پارک علم و فناوری به محوریت پست  گردید تا در خصوص  راهکارهای فروش الکترونیکی محصولات کشاورزی و سوغات استان  با همکاری بخش خصوصی بررسی های لازم به عمل آید.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۰۴
تعداد بازدید : ۲۶۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید