اخبار

برگزاری سومین جلسه شورای مدیران حوزه ICT استان گیلان

برگزاری سومین جلسه شورای مدیران حوزه ICT استان گیلان
سومین جلسه شورای مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در سال 96 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، این جلسه با حضور مهندس توکلی، مدیران پست، پست بانک، ارتباطات زیرساخت و نمایندگان مخابرات منطقه، اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT روستایی استان در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

مهندس توکلی مدیرکل ICT استان در ابتدا ضمن خوشامدگویی و تبریک دهه کرامت به حاضرین، هدف از برگزاری این جلسه را بررسی مشکلات دفاتر ICT روستایی عنوان و افزود: امیدواریم پس از طرح مسائل و مشکلات این دفاتر، با بررسی دقیق و همکاری مجموعه های ذیربط استان برای رفع این مشکلات راهکارهای مناسب اتخاذ شود .

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان به نقش اساسی دفاترICT روستایی در توسعه روستاهای استان در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک اشاره کردو همت مسئولین استان را در نحوه فعال سازی دفاترICT  روستایی و بررسی چگونگی واگذاری نقش بیشتر با تعیین متولی مشخص برای رسیدگی به امورات دفاترICT  روستایی خواستار شد.

وی در خصوص تعیین تکلیف دفاتر ICT به دفاتر پیشخوان گفت: در جلساتی که با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت پست در تهران برگزار شد، مشکلات این دفاتر مطرح و موضوع این دفاتر در قالب پیش نویس آیین نامه جدیدی که به همین منظور تنظیم و برای امضاء و ابلاغ برای وزارت ارسال شده، اشاره کرد.

توکلی تصریح کرد: در یکی از بندهای این پیش نویس به وضعیت این دفاتر اشاره شده که در صورت تایید، از این پس تنها دفاتر با عنوان پیشخوان دولت و آن هم به دو دسته شهری و روستایی تقسیم خواهند شد و باید دفاتر ICT روستایی به پیشخوان دولت تبدیل شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به برخی از مشکلات مطرح شده از سوی دفاتر ICT روستایی از جمله، سرعت اینترنت، تاخیر در پرداخت کارمزد خدمات ارائه شده از سوی دستگاههای ذیربط، تخصیص تجهیزات از منابع طرح USO به دفاتر ICT روستایی کشور و عدم این واگذاری به دفاتر ICT روستایی استان اشاره و افزود: باید نسبت به تجهیز و تقویت دفاتر ICT  اقدام تا دفاتر بتوانند با فعالیت بیشتر و جذب منابع مالی باعث رونق در اقتصاد روستا شوند.

مهندس غریب رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT روستایی استان به برخی از مشکلات این دفاتر اشاره و گفت: امیدوارم با حمایت اداره کل ICT استان و همکاری مخابرات، پست و پست بانک مسائل مربوط به این دفاتر هر چه سریعتر برطرف و در جهت ارائه خدمات پایدار و جلب رضایت مشتری با اتخاذ راهکارهای مناسب جهت رونق هر چه بیشتر این دفاتر و ایجاد اشتغال قدم برداریم.

در ادامه مدیران پست، پست بانک و نماینده مخابرات منطقه هر کدام موارد مطروحه از سوی انجمن صنفی دفاتر ICT روستایی استان را بررسی و نسبت به رفع مشکلات طرح شده با هماهنگی و برگزاری جلساتی مشترک با انجمن صنفی در آینده نزدیک خبر دادند.

در پایان مهندس توکلی از دفاتر ICT به عنوان وسیع ترین شبکه دسترسی و جزء لاینفک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نام برد و افزود: این دفاتر از اعضای خانواده بزرگ ICT بوده که باید در جهت استانداردسازی با تمام توان از آنها حمایت نمود که این امر باعث رونق اشتغال، رشد و شکوفایی اقتصاد روستاهای استان نیز خواهد شد.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۵۹
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۲۰۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید