اخبار

با حضور معاون وزیر ارتباطات سامانه یکپارچه سازی مدیریت املاک در گلستان راه اندازی شد

با حضور معاون وزیر ارتباطات سامانه یکپارچه سازی مدیریت املاک در گلستان راه اندازی شد
طرح سیماک «سامانه یکپارچه سازی مدیریت املاک کشور» که یکی از طرح های ملی اقتصاد مقاومتی است در گلستان به عنوان نهمین استان با حضور مهندس مهری معاون وزیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست رونمایی شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس مهری دراین مراسم که عصر روز گذشته در استانداری گلستان برگزار شد اظهار داشت: این طرح تلاش دارد تردد در حوزه شهری و روستایی را کاهش دهد و همچنین از بروز تخلفات در حوزه صدور مجوز ها جلوگیری نماید و با مسائلی نظیر زمین خواری مقابله جدی نماید.

رئیس هیات مدیره تصریح کرد: ما در گلستان به دنبال اجرای 5 طرح اصلی هستیم که اولین و مهمترین آن سیماک است و با اجرای این طرح ارتباط حضوری بین مراجعه کننده و کارمند حذف می شود و وحدت رویه در زمینه ملک ایجاد خواهد شد.

وی افزود: دومین طرح مورد توجه پروژه G-NAF یا هویت بخشی مکانی است که جزء طرح های ملی اقتصاد مقاومتی محسوب می شود که در آن ابتدا کدپستی به یک مکان داده می شود، پس از آن آدرس استاندارد آن مکان تعریف می شود و سپس طول و عرض جغرافیایی  به آن اختصاص می یابد و تا کنون این طرح در 71 شهر کشور از جمله گرگان و گنبد در استان گلستان اجرایی شده است.

وی یادآور شد : تجارت الکترونیک و پست لجستیک، ساماندهی ابلاغیه ها و پست مَن از دیگر طرح هایی است که امیدواریم با همکاری لازم در گلستان اجرایی نماییم.

دکتر صادقلو ، استاندار گلستان نیز در مراسم رونمایی از این طرح ملی، گفت: استانداری گلستان از ابتدای فعالیت خود در دولت تدبیر و امید توجه به استان مجازی را به عنوان شعار و اعتقاد مورد توجه قرار داد و ما اولین استان کشور بودیم که طرح کارورزی ICT را مطرح و به آن عمل کردیم.

وی فرهنگ سازی در مسیر اشاعه سامانه سیماک را بسیار پراهمیت دانست و افزود: جامعه باید نسبت به اقدامات صورت گرفته احساس نیاز نماید و اگر این احساس در جامعه ایجاد شود، شاهد مساعدت همه جانبه خواهیم بود.

وی با اشاره به ضرورت و اهمیت تجمیع اطلاعات در حوزه املاک، تصریح کرد: ضرورت آمار به جهت پیش نیاز، پیش بینی و پیشگیری به اندازه ای است که باید در اولویت قرار گیرد، چرا که می تواند در بسیاری از مواقع نجات بخش باشد.

استاندار گلستان اجرای با قوت کار را پراهمیت قلمداد کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه این طرح در استان های دیگر کشور اجرایی شده می تواند از تجربه و تحلیل آنها جهت اجرای هرچه بهتر در گلستان استفاده کرد.

دکتر صادقلو با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی باید تقویم اجرایی داشته باشند، خاطر نشان کرد: باید داده های دستگاه های اجرایی پس از راستی آزمایی و بصورت کامل ارائه شوند و آموزش و تقویم اجرایی آن بصورت کامل از سوی دستگاه متولی(پست) تعیین شود.

۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : ۶۰۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید