اخبار

سی‌و‌دومین گردهمایی مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات خراسان رضوی برگزار شد.

سی‌و‌دومین گردهمایی مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات خراسان رضوی برگزار شد.
با حضور مدیران و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات این گردهمایی در محل سالن همایش اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی، حمیدرضا روحبخش در این گردهمایی فصلی مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات دستگاههای دولتی استان در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: این شش هزار فرصت شغلی از طریق طرحهایی همچون تاچسی، تامین زیرساختهای مسکن مهر، شهرکها و نواحی صنعتی و راه اندازی شتاب دهنده در دانشگاه فردوسی برای ورود افراد جویای کار به بازار ایجاد شده است.

وی ادامه داد: دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت شبکه دولت استانداری خراسان رضوی با ایجاد یک کارگروه اقدام به بررسی ایده ها و طرحهای جدید برای حمایت ازسرمایه گذاری بخش خصوصی در طرحهای مبتنی بر فناوری اطلاعات کرده است.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت شبکه دولت استانداری خراسان رضوی گفت: هم اینک هوشمندسازی خانه مسافر و هوشمندسازی خانه سلامت از دیگر موارد طرح تکاپو در رسته فناوری اطلاعات است که توسط این اداره پیگیری می شود.
وی همچنین فناوری اطلاعات را زیرساخت زیرساختها توصیف و بیان کرد: آی.تی می تواند تحولزا باشد لذا مدیران این بخش در دستگاههای دولتی باید مورد توجه قرار گرفته و دیده شوند. هدف آی.تی این است که خدمت رسانی سهل و آسان دولت به مردم به صورت الکترونیکی و در قالب اینترنت یا دفاتر پیشخوان دولت انجام شود.
روحبخش توسعه شبکه دولت و برگزاری انتخابات تمام مکانیزه در هشت شهر خراسان رضوی را از جمله اقدامات مهم دولت یازدهم در عرصه فناوری اطلاعات عنوان کرد.

معاون اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گزارشی از عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت تدبیر و امید اعم از توسعه ظرفیت شبکه انتقال، توسعه ظرفیت پهنای باند ورودی، توسعه نسل 3 و 4 تلفن همراه، دسترسی روستاها به اینترنت ADSL  و بی سیم، توسعه شبکه هانی‌نت در 5 دستگاه اجرایی استان ارائه نمود.
مهندس اسماعیلی افزود: با تشکیل کارگروه وام وجوه اداره شده در استان با اعطای بیش از 113 میلیارد ریال تسهیلات به بیش از 50 طرح موفق به ایجاد 400 موقعیت شغلی جدید در استان شده‌ایم
وی همچنین اظهار امیدواری کرد: فاز سوم شبکه ملی اطلاعات در حال اجرا میباشد و در پایان سال نهایی شود
.
رئیس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: این دفاترتلاش می کنند با ارائه خدمات الکترونیکی بین مردم و مدیران دولتی ارتباط ایجاد کنند. در کنار تلاش استانداری خراسان رضوی مدیران کل نیز باید سعی کنند خدمات خود را الکترونیکی کرده و در اختیار مردم قرار دهند.
احمدعلی اخلاقی افزود: دفاتر خدمات پیشخوان با ارائه خدمات اطلاعاتی در 200 نقطه شهر به مردم پل واسط مردم و دستگاهها هستند.
وی همچنین گفت: با مقاومت برخی مدیران در پذیرش نقش آی.تی در ارائه خدمات روبرو هستیم. تغییر باور مدیران نسبت به آی.تی موجب ارائه خدمات به مردم به ساده ترین روش خواهد شد.
گردهمایی مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات دستگاههای دولتی خراسان رضوی و پیمانکاران بخش خصوصی به صورت فصلی برگزار می شود. هدف این گردهمایی آشنایی مدیران با اقدامات انجام شده در حوزه آی.تی، آی.سی.تی، انسجام بخشی بین مدیران و ارائه برخی مباحث آموزشی است

۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۱
تعداد بازدید : ۴۹۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید