اخبار

در نشست مشترک تولید کنندگان و شورای حمایت از تولیدات داخلی مخابرات عنوان شد : رفتار تولید کنندگان ، مصرف کنندگان و دولت در صنعت مخابرات باید نهادینه شود

مسؤول شورای راهبری و ساماندهی حمایت از تولیدات داخلی در مخابرات : استفاده از توان داخلی یک الزام و مورد توجه دکتر سلیمانی ست ، سعی ما ساماندهی رفتار هر سه بعد جریان تولید در صنعت مخابرات ؛ تولید کننده ، دولت و به ویژه خودمان به عنوان مصرف کننده است .

به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات ایران، دکتر کرم پور عضو هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران و مسؤول شورای راهبری و ساماندهی حمایت از تولیدات داخلی در مخابرات که در نشست مشترک جمعی از تولید کنندگان ، کارشناسان مرکز صنایع نوین ، سازمان برنامه ریزی و اعضای کمیته های زیرمجموعه شورا سخن می گفت ضمن بیان این مطلب تأکید کرد : این نشست ها فضای مناسب را برای رسیدن به یک تعامل سه سویه در ابعاد یاد شده بیش از پیش فراهم می کنند.

 هاشمی مدیر کل صنایع نوین وزارت صنایع ، درخصوص وظیفه این مرکز به سامان بخشی فن آوری های سطح بالا اشاره کرد و افزود : هر صنعت چهار مرحله ، تولد ، رشد ، بلوغ و پیری را طی می کند.

وی سپس با ارائه جدولی به خصوصیات هر مرحله در قالب موضوعات ، هدف اصلی تولید ، فعالیت اصلی تولید ، درآمد ، امکان دسترسی به بازار و غیره گفت : با توجه به قابلیت های آن هدف از تولید در صنعت مخابرات ؛ رهبری در محصول، فعالیت اصلی ؛ ابتکار و مهندسی با اتکا به نیروی انسانی متخصص و توانمند ، درآمدزایی با سطح بالا و امکان بالای دسترسی به بازار و مواردی از این قبیل می باشد که  این صنعت را از قابلیت بالای رشد برخوردار می کند .

دکتر هاشمی تأکید کرد : از نگاه کارشناسان نیز این دوره بهترین برهه زمانی برای رشد و پویایی هر صنعتی از جمله مخابرات به شمار می رود .

وی در تشریح نحوه عملکرد این مرکز گفت : ابتدا تعیین اولویت ها ، شناخت توانمندی های داخلی و تعیین خدمات پیشتیبانی مورد نیاز مد نظر بوده و به دنبال این مسأله وضعیت داخلی و خارجی هر یک از صنایع ، بازار داخلی و جهانی مورد توجه قرار می گیرد .

لازم به ذکر است ، نگاهی به پروژه های تحقیقاتی و عملیاتی شده در شرکت های مختلف فعال در حوزه صنعت مخابرات ایران بخش دیگری از این نشست بود که طی آن تعدادی از نمایندگان شرکت های حاضر در نشست که تحت پوشش مرکز صنایع نوین عمل می کنند به ارائه فهرست وار آنها پرداختند و در پایان نشست نیز مدیران عامل و کارشناسان شرکت های مخابرات استانی که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس حضور داشتند درخواست نمودند اطلاع رسانی دقیقی از شرکت هایی که قابلیت ارائه سیستم های با ظرفیت های بالا ، به ویژه در بخش سوئیچ و انتقال دارند ارائه شود تا فضای بهره مندی از این امکانات بیش از پیش فراهم گردد .

انتهای پیام

 

۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۷:۰۵
تعداد بازدید : ۴,۰۵۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید