اخبار

جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران استان همدان برگزار شد

جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران استان همدان برگزار شد
جلسه دوم کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران به منظور بررسی و پیشنهاد راهکار برای رفع مشکلات ارتباطی و مخابراتی کدهای خدماتی به خصوص در جاده های مواصلاتی استان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه که به منظور بررسی و پیشنهاد راهکار برای رفع مشکلات ارتباطی و مخابراتی کدهای خدماتی به خصوص در جاده های مواصلاتی استان تشکیل شد؛‌ لطفی در خصوص مشکلات آتش نشانی شهر جورقان و عدم اختصاص نلفن ثابت به ایستگاه آتش نشانی میدان امام حسن (ع) دیدگاهها ی خود  را مطرح  کرد.

 همچنین اولیا سمیع نماینده اورژانس، بزرگترین مشکل را وجود مزاحمت های مردمی بسیار و عدم آنتن دهی موبایل در بعضی جاده های روستایی عنوان کرد.

  پس از آن  موضوع دوم که امکان ارائه موقعیت جغرافیایی محل تماس شخص حادثه دیده در حوادث جاده ای از طریق شرکت همراه اول بود؛ مورد بحث قرار گرفت و راهکارهایی همچون E112 در اتحادیه اروپا و انگلستان و یا EGNOS در ایالات متحده آمریکا  و راهکارهای آن، بررسی شد.

 در این نشست مقرر شد نمایندگان اپراتورهای مخابراتی به کارگیری و استفاده از قابلیت هایAML و TDOA  را بررسی  کرده و در اسرع وقت جوابیه آن به همراه پیش بینی مالی سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای ایجاد دسترسی برای اورژانس را اطلاع دهند.


 

۴ مرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۲۷
تعداد بازدید : ۲۵۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید