اخبار

به مناسبت روز جهانی جامعه اطلاعاتی، سرویس مکالمه اعتباری برای یک میلیون مشترک راه‌اندازی می‌شود

به مناسبت روز جهانی جامعه اطلاعاتی، سرویس مکالمه اعتباری برای یک میلیون مشترک راه‌اندازی می‌شود
مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران ، گفت: با واگذاری 600 هزار شماره تلفن ثابت دیگر در سال جاری، ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان تهران به 53 درصد می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات، مهندس محمد روح‌الهی در نخستین مصاحبه مطبوعاتی خود، اظهار داشت: تا ابتدای سال 85، تعداد تلفن‌های مشغول به کار شرکت از مرز پنج میلیون و 300 هزار شماره فراتر رفت و ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان تهران به 44 درصد و در شهر تهران به 54 درصد رسید.
روح‌الهی افزود: ضریب نفوذ تلفن ثابت در کل کشور 30 درصد، دراستان تهران 8/43 درصد و در شهر تهران 54 درصد است.
وی ادامه داد: در سال گذشته در کل استان تهران 588 هزار شماره تلفن ثابت دایر شد که 344 هزار شماره آن سهم تهران و مابقی سهم شهرستان‌های تهران بود.
مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران گفت: در انتهای سال 84 مجموع تلفن ثابت منصوبه استان تهران به 6 میلیون و 400 هزار شماره رسید که 5 میلیون و 330 هزار شماره آن مشغول به کار است.
وی افزود: در حال حاضر واگذاری تلفن ثابت در 80 درصد مراکز مخابراتی استان تهران به روز است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 85 مدت زمان انتظار به دو ماه کاهش یابد.
مهندس روح‌الهی بیان داشت: در سال گذشته 2 میلیون و 490 هزار شماره تلفن ثابت در کل کشور دایر شد که 25 درصد از آن‌ها متعلق به شهر تهران بوده است.
وی با بیان اینکه تا پایان سال 84 بیش از 5 هزار و 200 کیلومتر فیبر نوری استان تهران را تحت پوشش قرار داده است، تاکید کرد: در حال حاضر از 50 دانشگاه در استان تهران 35 عدد از آن‌ها به این شبکه متصل شده اند.
وی گفت: فراهم کردن زیرساخت انتقال دو شهر تهران و کرج مهمترین اقدام این سازمان در سال گذشته بوده است.
مهندس روح‌الهی در خصوص سرویس مکالمه اعتباری گفت: به مناسبت روز جهانی جامعه اطلاعاتی سرویس مکالمه اعتباری برای یک میلیون مشترک در تهران راه‌اندازی می‌شود و تعرفه‌های آن همانند تعرفه‌های تلفن همگانی خواهد بود.
وی در خصوص سرویس پست الکترونیک صوتی گفت: این سرویس برای سرویس دهی به 50 هز ار متقاضی در شهر تهران طی دو ماه آینده پیش‌بینی شده که اولویت با سازمان‌ها و نهادهای دولتی خواهد بود.
وی ادامه داد: به منظور واگذاری کارها به بخش خصوصی تلفن همگانی را از تصدی گری مخابرات خارج و به اپراتورها واگذار می‌کنیم.
وی در خصوص فعالیت دفاتر خدمات ارتباطی استان تهران تاکید کرد: آمادگی خود را برای واگذاری بخش امور مشترکین 20 مرکز از سیستم دولتی به دفاتر خدمات ارتباطی اعلام کردیم.
مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران گفت: بخش خصوصی ارائه دهنده تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت در حال انجام فعالیت است و شرکت مخابرات استان تهران در صورت امکان، فضا را در اختیار آنها قرار می‌دهد.
وی در خصوص مشکلات شرکت‌های PAP گفت: در بعضی از مراکز مخابراتی امکان واگذاری فضا به هیچ وجه وجود ندارد و این شرکتهای باید فضایی بیرون از مراکز را فراهم کرده و امکانات را از طریق فیبر متصل کنند، ولی این شرکتها حاضر به سرمایه‌گذاری در این بخش نیستند.
وی با بیان اینکه حدود 6 هزار خط ADSL از سوی این شرکتها به مردم تهران ارائه شده است، اظهار داشت: در حال حاضر شرکت مخابرات استان تهران تجهیزات 9 هزار خط اینترنت پرسرعت را دارد، اما با توجه به این که به بخش دولتی اجازه واگذاری این خطوط داده نشده است نمی‌توانند این امکانات را در اختیار مردم بگذارند.
انتهای پیام

۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۴:۳۲
تعداد بازدید : ۲,۴۹۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید