اخبار

دکتر سلیمانی در همایش بررسی چشم انداز صنعت مخابرات:دانشگاه ها نیروی کارآمد پرورش دهند

دکتر سلیمانی در همایش بررسی چشم انداز صنعت مخابرات:دانشگاه ها نیروی کارآمد پرورش دهند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بخش پیمانکاری به عنوان عاملی مهم در بخش بهینه سازی تلفن همراه در صنعت مخابرات، نیازمند تقویت ، آموزش و برنامه ریزی توسط دانشگاه هاست.


به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر «محمد سلیمانی» در همایش بررسی چشم انداز صنعت مخابرات و IT در کشور که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: به زودی 3 پروژه 10 میلیارد تومانی با 3 دانشگاه کشور منعقد خواهیم کرد و در صورت آمادگی دانشگاه ها در زمینه همکاری با وزارت ICT ، تعاملات از روند رو به رشدی برخوردار خواهد شد.
وی افزود: شرکت مخابرات نیز باید تعامل متقابل و یکسانی با دانشگاه ها و بخش صنعت داشته باشد تا علم و تکنولوژی در این بخش همپای هم پیشرفت کند.
دکتر سلیمانی اظهار داشت: با اختصاص پهنای باند مناسب، اکثر دانشگاه های کشور توانستند به شبکه متصل شوند  و تنها اتصال تعداد محدودی از آنها به علت موانع طبیعی بر قرار نشده است که البته با رفع آن مشکلات، این تعداد نیز ظرف چند ماه آینده به شبکه متصل خواهند شد .
وی تصریح کرد: با توسعه پهنای باند به عنوان سرمایه‌ای ملی و در دسترس قرارگرفتن آن برای همگان، نابرابری ها در بخش IT از بین رفته و کشوری پیشرفته خواهیم داشت.
دکتر سلیمانی در ادامه همچنین به ارائه گزارشی از روند عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت و در پایان به سوالات دانشجویان در این رابطه پاسخ گفت.
انتهای پیام

۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۰:۱۷
تعداد بازدید : ۲,۴۶۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید