اخبار

پیگیری ایجاد پایانه صادراتی متمرکز استان در منطقه ویژه اقتصادی پیام

پیگیری ایجاد پایانه صادراتی متمرکز استان در منطقه ویژه اقتصادی پیام
به دنبال ارائه طرح و کنگ زنی پایانه صادراتی پیام، بررسی چگونگی ایجاد پایانه صادراتی متمرکز استان در جلسه مشترک با حضور معاون استاندارالبرز، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام ، مدیر کل صنعت و معدن، تجارت استان البرز، سازمان همیاری شهرداری های البرز و سرمایه گذاران پایانه صادراتی پیام برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات هوایی پیام در این جلسه دکتر زرندی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام به نقش آفرینی منطقه فرودگاهی و ویژه اقتصادی در توسعه استان اشاره کرد و اظهار داشت: ایجاد پایانه صادراتی پیام در  توسعه  تجارت و اقتصاد استان نقش مهمی دارد.
وی افزود: امکانات و تاسیسات این مجموعه برای استفاده همه مردم و توسعه استان است که با هدف گذاری  انجام شده و بر اساس فعالیت ذاتی منطقه ویژه، ایجاد پایانه صادراتی در این منطقه با وجود قوانین و مقررات آسان و وجود فرودگاه بین المللی پیام برای حمل و نقل هوایی، استقرار گمرکات استان البرز و ایجاد شهرک صنعتی و ارگانهای مستقر نه تنها در توسعه منطقه،  بلکه در توسعه  تجارت و اقتصاد استان نیز نقش مهم خواهد داشت
مهندس کامکار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز وجود منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه را یک فرصت خوب و استسنائی در استان دانست و گفت: تغییر و تحول و پیشرفتی که در این منطقه شاهد هستیم نقش آن را در توسعه استان روز به روز درخشان تر کرده که این خود یک فرصت خوب در کنار قدرت ملی و استان می باشد.
معاون استاندار البرز در ادامه به اهداف برون و دورون مرزی البرز برای توسعه تجارت اشاره کرد و افزود: دولت در چابک سازی و کوچک سازی برنامه دارد که خود این زمینه رابرای حضور و رقابت بخش خصوصی به ویژه در زمینه تجارت و صادرات فراهم آورده که به دنبال آن اقتصاد فعال و اشتغال پایدار شکل خواهد گرفت .
همچنین در این جلسه پس از بررسی و تبادل نظر، به سرمایه گذاران پیشنهاد شد در صورت تمایل با مشارکت نسبت به اجرای پایانه صادراتی استان اقدام و هم افزایی داشته باشند تا این پروژه زودتر به نتیجه و بهره برداری برسد.
لازم به ذکر است که در سفر استانی ریاست جمهور به البرز(  26 آبان ماه )‌مراسم کلنگ زنی ایجاد پایانه صادراتی پیام توسط مهندس نعمت زاده وزیر صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد.
۱ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۵۱
تعداد بازدید : ۷۵۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید