اخبار

برگزاری جلسه مشترک کمیسیون های گردشگری و فناوری اطلاعات در اتاق بازرگانی استان لرستان

برگزاری جلسه مشترک کمیسیون های گردشگری و فناوری اطلاعات در اتاق بازرگانی استان لرستان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان در جلسه مشترک کمیسیون‌های گردشگری و «IT» اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان با اشاره به فراهم بودن زیرساخت‌های حوزه‌ ارتباطات در استان گفت: متاسفانه با وجود این زیرساخت‌ها لرستان سهمی از بازار «ICT» کشور ندارد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان مهندس حیدری با بیان این موضوع اظهار داشت: در استان لرستان 40 گیگابابیت بر ثانیه پهنای باند داریم که متاسفانه فقط از حدود یک‌ سوم آن استفاده می‌کنیم. وی افزود: در حوزه‌ی «ICT» استان زیرساخت‌ها فراهم است و فقط باید از آن استفاده و بهره‌برداری کنیم.

 

 حیدری با تاکید بر ضرورت ارتباط و تعامل دو بخش گردشگری و «IT» تصریح کرد: برای ایجاد تغییرات در این دو حوزه برنامه‌ریزی‌ها را در دو بخش گردشگری شهری و روستایی پیش برده‌ایم. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان با اشاره به اینکه 5 روستا در استان به عنوان پایلوت گردشگری انتخاب شده‌اند، بیان داشت: در حوزه‌ شهری هم قرار بر این است که شهرداری 5 نقطه از شهر خرم‌آباد را مشخص کند تا در این نقاط چتر «وای‌فای» ایجاد کنیم.

 

شهاب حیدری هدف از ایجاد چتر «وای‌فای» را مدیریت مسیر گردشگران بدون برنامه‌ مشخص سفر بیان کرد و افزود: همواره با تعداد قابل‌توجهی از گردشگران مواجه هستیم که برنامه‌ی مشخصی برای سفر ندارند و می‌توانیم از این طریق و با تفکرات مدیریتی مسیرشان را عوض کنیم.

 

وی با تاکید بر ضرورت حضور سرمایه‌گذار برای تولید محتوا بر اساس ظرفیت‌های «IT» استان گفت: همچنین 4 هزار نفر برنامه‌ی آموزشی هم در نظر گرفته شده تا کارآموزان لرستانی در زمینه‌ی درآمدزایی از طریق نرم‌افزارهای تلفن همراه آموزش‌ ببینند. 

 

۳۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۴۸۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید