اخبار

دومین رویداد استارتاپ ویکند اردبیل برگزار شد

دومین رویداد استارتاپ ویکند اردبیل برگزار شد
با حضور دکتر مجید خدابخش، استاندار اردبیل، دکتر بهروز رزمی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات داستان اردبیل، دکتر علی شامل، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، و جمعی از مدیران استانی و دانشجویان دومین استارتاپ ویکند اردبیل با رویکرد نوآوری فرهنگی و اجتماعی و فناوری اطلاعات و ارتباطات در سالن همایش دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل  ICTاستان ادبیل، دکتر خدابخش در دومین استارتاپ ویکند اردبیل گفت: دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات مالی فراوان، برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد و ایده های برتر 30 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان به صندوق نوآوری و شکوفایی که تسهیلات ارزان در نظر گرفته شده که برای هر گونه فعالیت و طرح های داوطلبین اختصاص می یابد.

   استاندار اردبیل تشریح کرد: نباید از توجه به ظرفیت قابل توجه فضای مجازی غافل شد چرا که کارآفرینی و ایجاد ثروت در فضای مجازی نیاز چندانی به سرمایه مالی ندارد.

   بهروز رزمی در دومین اردوی استارتاپ دانشگاهی اردبیل گفت: فعالیت و رشد دانش در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات راه مناسبی برای برون‌رفت از بن‌بست اشتغال است.

   رزمی افزود: پیشرفت و رونق صنعت و تولید بدون ارتباط دانشگاه و صنعت امکان پذیر نیست و برگزاری همایش ها و اردوهای استارتاپ فرصت مناسبی برای ارتباط دادن علم و صنعت است.

   وی گفت: به ‌زودی مرکز شتاب‌دهی بخش خصوصی استان اردبیل با هدف تخصصی نمودن فضای کسب و کار افتتاح خواهد شد که امیدواریم با شروع به کار این مرکز شاهد افزایش اشتغال و تولید ثروت برای استان باشیم.

   رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: برای موفقیت در اردوی های کارآفرینی فقط نیاز است که ایده پردازان از نگرش خاص افراد خلاق برخوردار باشند تا بتوانند برای برطرف کردن مشکل ها و معضل ها اقدام کنند.

   وی اظهار داشت در هر جامعه افرادی با فکر و اندیشه خود به عنوان فرهنگسازان کشور خود مطرح بوده اند، ایده پردازان فرهنگی این دوره نیز قطعا فرهنگ سازان کشور خواهند بود.

   دومین اردوی استارت آپ ویکند دانشگاهی اردبیل با رویکرد نوآوری فرهنگی و اجتماعی و فناوری اطلاعات و ارتباطات پس از سه روز برنامه متوالی در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل، با معرفی سه تیم برتر شرکت کننده به کار خود خاتمه داد.

 

۲۹ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۶
تعداد بازدید : ۴۳۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید