اخبار

افتتاح اولین مرکز شتاب دهنده شمال شرق کشور در خراسان رضوی

افتتاح اولین مرکز شتاب دهنده شمال شرق کشور در خراسان رضوی
با حضور رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی، ریاست دانشکده فنی و مهندسی و همچنین مدیر مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه فردوسی مشهد به همراه دیگر مدیران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، مرکز شتاب‌ دهنده (تریگ آپ) استان در دانشکده فنی مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح گردید.
دکتر رجبی رئیس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خیر مقدم به حاضرین در رابطه با تشکیل زنجیره ارزش نوآوری از مرحله ایده پردازی تا سرمایه گذاری به روی تیم های مستعد ، تغییر نگرش ، تفییر ارزش ها و تغییر مدل فرآیندهای موجود توضیحاتی را ارائه نمودند.
مهندس خلیلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی نیز ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالای استان خراسان رضوی و همچنین وجود بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) ، توسعه کمی و کیفی خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات را برای خدمت‌رسانی ضروری دانست و افزود: ایجاد مرکز شتابدهنده در استان کمک شایانی به ایجاد فرصتهای شغلی متنوع و کسب و کار پایدار در حوزه فناوری اطلاعات می نماید وی با اشاره به حمایت و پشتیبانی مالی وزارت ارتباطات از مراکز شتابدهنده و از طرحهایی که منجر به ایجاد اشتغال پایدار می شود اظهار داشت: تلاش ما متفاوت بودن از شتابدهندگان دیگر است چرا که ما مشکلات آنها را دیده ایم لذا لازمه تحقق این مهم در استان بسیج همه دستگاههای اجرایی جهت همکاری در ایجاد مراکز شتابدهنده می باشد.
وی با بیان اینکه مراکز شتاب‌دهنده مراکزی اقتصادی هستند، افزود: هدف این مراکز ارزش دادن به کار شرکت‌ها و با ارزش کردن سهام آن‌ها است. این مراکز می‌توانند سرمایه گذاری در قالب مشاوره و یا در اختیار قرار دادن فضا و مکان به صاحبان ایده را داشته‌باشد.
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۱۴
تعداد بازدید : ۵۶۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید