اخبار

ضرورت ایفای نقش بین المللی استان یزد بر محور دانش و فناوری

ضرورت ایفای نقش بین المللی استان یزد بر محور دانش و فناوری
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در نشست شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم ایفای نقش بین المللی استان یزد بر محور فناوری از اختصاص 50 میلیارد ریال از محل صندوق صحا برای توسعه فعالیت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

       به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، نشست شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به ریاست استاندار یزد، و با حضور  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و اعضای این شورا در سالن زنده یاد حمیدیا استانداری یزد برگزار شد.

    مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد نیز در این جلسه با اشاره به اینکه توسعه استان در حوزۀ ICTبیشتر بر محور نرم فزار  و تولید محتوا قرار دارد بیان کرد: برای ایجاد زمینه های سرمایه گذاری  و بهره مندی موثر از نیروی انسانی متخصص استان یکی از  تجمیع کننده های بزرگ  در حوزه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه به استان دعوت شده است.

    «اکرم فداکار» افزود: با همکاری نظام صنفی رایانه ای  و پارک علم و فناروی استان در چند نشست تیم ها و شرکت هایی که متقاضی سرمایه گذار بودند را ساماندهی و امیدواریم با توجه به توانمندی ها و فرصت های بکر استان تیم های فعال در این زمینه مورد پذیرش قرار گیرند.

    فداکار با بیان اینکه اعتبار قابل قبولی از سوی صندوق حمایت از صنایع الکترونیک( صحا )برای پرداخت به شرکت‌های فعال در این حوزه به استان تخصیص داده شده است عنوان کرد: براساس تفاهم‌نامه‌ای که اداره‌کل ارتباطات استان با صندوق صحا صورت گرفته است، مبلغ 50 میلیاردریال اعتبار برای پرداخت به شرکت‌ها در نظر گرفته شده است و به زودی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

    وی اظهار کرد: با بهره مندی از توانمندی ها و ایجاد فرصت های ملی و بین المللی می توان توسعه چرخه  کسب و کار و اشتغال را در جریان موثری قرار داد و پیشرفت های خوبی را در این زمینه شاهد بود.

    مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: زمینه های آغاز به کار مرکز داده استان نهایی وتجهیزات لازم در این زمینه تهیه شده است  که این مرکز به زودی و پس از پایان عملیات نماسازی ساختمان، افتتاح و فعالیت آن به بخش خصوصی واگذار می شود.

    فداکار در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد: علاوه بر اینکه واگذاری مرکز داده یزد  را به شرکت های های بومی شاهد باشیم  فعالان بخش خصوصی بتوانند در سایر استان ها در این زمینه به فعالیت چشم گیر بپردازند.

    گفتنی است در این جلسه ضمن بررسی پیشرفت مصوبات جلسه قبل، گزارشی از فعالیت های مراکز مشاوره کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارائه و موضوع پیشنهادی مراکز توسعه برون سپاری خدمات صنفی رایانه ای تشریح و مورد تبادل نظر قرار گرفت.

۲۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۳۹۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید