اخبار

مهندس توکلی در جلسه با شرکت های وب: باید به دنبال هدف گذاری و تغییر شاخص های حوزه ICT در استان گیلان باشیم.

مهندس توکلی در جلسه با شرکت های وب: باید به دنبال هدف گذاری و تغییر شاخص های حوزه ICT در استان گیلان باشیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان در دیدار با مسئولین شرکت داده گستر عصر نوین، از هدف گذاری و تغییر شاخص های حوزه فناوری اطلاعات در استان اشاره نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، مهندس توکلی مدیرکل ICT گیلان در جلسه ای که در حضور مهندس میری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت داده گستر عصر نوین (های وب) در محل این شرکت برگزار شد از رویکرد استان به تغییر شاخص های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره نمود.

مهندس فرزاد توکلی در این نشست ضمن تشکر از حضور فعال شرکت های وب در پروژه USO از اهتمام وزارت ارتباطات برای ایجاد تحول در حوزه فناوری اطلاعات در استان اشاره و خواستار مشارکت بیشتر این شرکت و شرکتهای حوزه IT برای ارتقاء ضریب نفوذ تلفن همراه و اینترنت و ایجاد بسترهای مناسب ارائه خدمات اینترنتی در استان شد.

توکلی از شرکت های وب برای ورود به پروژه WLL روستایی و استفاده از هر گونه امکانات و تجهیزات روز دنیا برای ساماندهی این پروژه در استان دعوت و افزود: این اداره کل و دستگاههای مرتبط در این حوزه ضمن آمادگی کامل، حمایت خود را از هر گونه کمکی در این خصوص اعلام داشته و خواستار استفاده از پتانسیل این شرکت در پروژه های استانی و پایلوت نمودن هر کدام از شهرها در استان شدند.

وی در ادامه پیشنهاد داد شرکت های وب هر نوع پروژه جدیدی را که در دست بررسی و طراحی و قابل اجرا دارد؛ استان گیلان با آمادگی کامل و ایجاد بستر مناسب در هر یک از شهرهای مورد نظر و مورد توافق در استان به صورت پایلوت اعلام آمادگی می نماید.

در ادامه مهندس میری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت های وب ضمن تشکر از حضور مهندس توکلی و اشتیاق ایشان برای ایجاد تغییرات زیرساختی در این حوزه در استان ابراز خرسندی نموده و آمادگی این شرکت را برای هر گونه حمایتی از استان اعلام داشتند و یادآور شدند: در استان گیلان و تمامی شهرها تا قبل از سال با توجه به رفع موانعی همچون (تملک زمین، کنتور برق و ...) آمادگی ارائه سرویس اینترنت 4G را داریم.

مهندس میری از چتر وای فای به عنوان ابزاری مناسب نام برده افزودند: این شرکت با توجه به ایجاد بستر مناسب و زیرساختهای پایدارتر ضرورت نصب سایتهای BTS برای ارائه خدمات 4G را مناسبتر دیده و خواستار استفاده از این سرویس بر روی سایتها به دلیل پایداری بیشتر ارتباط شدند.

وی در ادامه افزود: این شرکت هیچ گونه محدودیتی برای واگذاری سرویسها نداشته و تقریباً تمامی تجهیزات قابل نصب در استان موجود و می توان شاهد ارائه سرویس صوتی تا پایان سال جاری در استان بود.

در پایان مهندس میری آمادگی کامل خود را برای برقراری صوت بر روی پروژه های WLL روستایی اعلام نمود و افزود: در تمامی پروژه های قابل اجرا توسط این شرکت در صورت نیاز در روستاهای طرح به صورت همزمان خدمات برقراری تلفن ثابت بر روی همین بستر قابل اجرا می باشد.

۲۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۳
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۳۴۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید