اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل: انتظار استخدام در بدنه دولت بدترین آفت فارغ التحصیلان جامعه امروز است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل: انتظار استخدام در بدنه دولت بدترین آفت فارغ التحصیلان جامعه امروز است.
هفتمین نشست توسعه اشتغال و کسب و کار در حوزهICT با حضور دکتر رزمی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر پوربشیر معاون دانشگاه پیام نور استان اردبیل، دانشجویان، فارغ التحصیلان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور استان اردبیل برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل ICT استان اردبیل، رزمی با اشاره به اینکه انتظار استخدام در بدنه دولت بدترین آفت فارغ التحصیلان جامعه امروز است، گفت: رویکرد دولت یازدهم اصلاح اذهان نسبت به استخدام و تولید اشتغال توسط فارغ التحصیلان گروه های مختلف بوده و فارغ التحصیلان «آی سی تی» باید نسبت به ارتقاء مهارتها و خلاقیت های خود باعث فعال شدن این حوزه شوند.

   وی با تاکید بر اینکه افق روشنی برای حوزه «آی سی تی» در استان اردبیل فراهم شده است، افزود: هفتمین نشست تخصصی حوزه «آی سی تی» با هدف معرفی شرکت های موفق استان در این حوزه برگزار می شود و از دوره های آینده این نشست ها به صورت کارگاههای کاربردی - تخصصی اجرا خواهند شد.

   مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با بیان این مطلب که دوره آموزشی ساخت اپلیکیشن و تولید محتوا از مهمترین موضوعات کارگاه آموزشی در آینده نزدیک خواهد بود، یادآور شد: پس از برگزاری کارگاه های آموزشی همایشی با حضور نخبگان ملی حوزه « آی سی تی» برگزار خواهد شد.

   رزمی با اعلام این مطلب که مسئولان ارشد استان از فعالیت های حوزه «آی سی تی» حمایت کامل دارند، اظهار داشت: درآمد حوزه «آی سی تی» در سطح جهانی بسیار بالاست اما سهم کشور به ویژه استان اردبیل از این حوزه بسیار ناچیز است.

   دکتر پور بشیر، معاون دانشگاه پیام نور استان اردبیل نیز در آیین افتتاحیه این نشست ضمن خیرمقدم گویی، حوزه فناوری اطلاعات را حوزه برتر در رونق کسب و کار عنوان کرد و دانشجویان را به همت مضاعف و فعالیت در این حوزه دعوت نمود.

 در پایان این نشست سه شرکت موفق در حوزه «آی سی تی» ضمن معرفی فعالیت های تخصصی خود از موفقیت ها و مشکلات پیشروی شرکتهای خود سخنرانی کردند.

۲۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۳۸۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید