اخبار

مهندس توکلی: اتصال تمامی دهیاریهای شهر رشت و حومه به سامانه سیماک در دهه مبارک فجر

مهندس توکلی: اتصال تمامی دهیاریهای شهر رشت و حومه به سامانه سیماک در دهه مبارک فجر
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، در حاشیه جلسه کمیته راهبری توسعه دولت الکترونیک از اتصال تمامی دهیاریهای شهر رشت و حومه به سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سیماک)، در ایام مبارک فجر با حضور استاندار گیلان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، دومین جلسه کمیته راهبری توسعه دولت الکترونیک استان در سال 95 با رویکرد بررسی مصوبات جلسه گذشته با حضور مهندس توکلی مدیرکل ICT استان و اعضای کمیته در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار گردید.

مهندس توکلی در ابتدای جلسه توضیحاتی را در خصوص دستور کار جلسه گذشته ارائه و ارتقای شاخص های استانی را تنها راهکار موجود برای ارتقای رتبه استان در حوزه IT در کشور برشمردند.

فرزاد توکلی، بررسی میدانی از دستگاههای استان را لازمه توسعه الکترونیک در استان عنوان نمود و افزود: پایش دستگاههای استان، سرویسهای قابل ارائه به همراه تخصص و نهایتاً استحصال دقیق اطلاعات موجب ساماندهی بهتر و حرکت به سوی دولتی الکترونیک خواهد شد.

توکلی کسب رتبه سوم استانی را از نظر رشد اتصال به شبکه های مستقل و یکپارچه کشوری مناسب دانسته و از رشد 5 برابری اتصال دستگاهها به شبکه های مستقل خبر داده و  افزود: رشد اتصال دستگاههای استان از 60 دستگاه در سال گذشته به 270 دستگاه و سازمان در استان در سال جاری رسیده است و این رشد قابل توجه می باشد.

وی در ادامه از اتصال تمامی دهیاریهای شهر رشت و حومه در دهه مبارک فجر به سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سیماک) با حضور استاندار خبر داد.

در ادامه نشست، هر کدام از  اعضاء به صورت جداگانه گزارشی از شناخت وضعیت موجود فناوری اطلاعات و ارتباطات دستگاههای اجرایی، وضعیت چتر وای فای شهر رشت، پروژه شهر هوشمند رشت، استفاده از سامانه سناما و برنامه های کمیته زیرساخت و شبکه ارائه نمودند و مقرر گردید اجرا و راه اندازی چتر وای فای شهر رشت در چند نقطه با همکاری شرکت آسیاتک تا قبل از دهه مبارک فجر، اخذ اطلاعات دقیق وضیعت زیرساخت های ارتباطی دستگاه ها و پیگیری اتصال دستگاههای اجرایی با توجه به مصوبه کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان به شبکه دولت در دستور کار قرار گیرد.

۲۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۴
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۵۶۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید