اخبار

جلسه بررسی وضعیت ارتباطی شهرستان رودبار

جلسه بررسی وضعیت ارتباطی شهرستان رودبار
جلسه بررسی وضعیت ارتباطی شهرستان رودبار روز گذشته در فرمانداری این شهرستان با حضور مسئولین ICT استان و شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، جلسه بررسی وضعیت ارتباطی شهرستان رودبار با حضور مهندس توکلی مدیرکل ICT استان، دکتر جمالی نماینده مردم شریف شهرستان رودبار، مهندس میرغضنفری فرماندار رودبار، مهندس جاویدی مدیرکل تنظیم مقررات شمال غرب، نمایندگان اپراتورها و جمعی از مسئولان حوزه ICT در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه مهندس توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، به شاخص های ارتباطی استان و ضریب نفوذ 57 درصدی در بخش تلفن همراه و 43 درصدی در بخش تلفن ثابت شهرستان رودبار اشاره و خاطرنشان کرد: این آمار با نُرم استانی فاصله قابل توجهی دارد که باید به دنبال راهکارهای مناسب برای کاهش این شکاف باشیم.

مهندس توکلی در این جلسه خواستار بررسی و آسیب شناسی مشکلات حاصل از عدم ارتباطات مناسب و عقب ماندگی این شهرستان از درصد استانی شده و افزودند: یکی از اولویتها و سیاستهای کلی وزارت ارتباطات برطرف نمودن و رساندن حداقل امکانات ارتباطی به روستاها می باشد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، اعلام آمادگی شرکتهای خصوصی در واگذاری خدمات ارتباطی به پروژه های مسکن مهر در استان و به خصوص شهرستانها اشاره و یادآور شد: طی جلساتی که با مسئولان شرکتهای FCP در استان داشتیم، این شرکتها آمادگی کامل خود را برای ورود به این پروژه ها اعلام داشتند.

وی در ادامه با اشاره به پیگیری های انجام شده از سوی مسئولان و نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکل آنتن دهی تلفن همراه در اکثر نقاط به علت کوهستانی بودن شهرستان تأکید کرد: باید اپراتورها با تعامل بیشتر و هماهنگی با وزارت ارتباطات اهتمام بیشتری در این خصوص برای رفع مشکل ارتباطی در این شهرستان داشته باشند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان در ادامه با بیان اینکه اپراتور رایتل به عنوان سومین اپراتور فعال کشور بیشتر در حوزه شهرها فعالیت می کند، گفت: شهرستان رودبار در حوزه این اپراتور دارای دو سایت بوده که مطلوب نیست و پیش بینی شده تا پایان سال جاری یک سایت دیگر نیز به این شهرستان اضافه خواهد شد.

مهندس میرغضنفری ضمن تقدیر از عملکرد مطلوب دستگاههای مرتبط با ICT در سطح استان عنوان داشت : با توجه به پتانسل های خوبی که در استان وجود دارد و وجود خدمات مناسب در استان و همچنین ضریب نفوذ 105 درصدی تلفن همراه و ثابت در استان، شاهد فقیر بودن این امکانات در شهرستان رودبار هستیم و باید بدنبال راهکارهای مناسبی برای ارتقای آن جهت بالا بردن ضریب نفوذ ارتباطات و رسیدن به وضعیت مناسب شهرستان باشیم.

وی افزود :  باید برای ارائه خدمات و ایجاد زیرساخت های مناسب نوع نگاه در شهرستان رودبار، فرا استانی شود و به رغم وجود پتانسیل های فراوان در این شهرستان، رودبار در حوزه برخورداری از برخی شاخص های خدماتی شاهد عقب ماندگی های فراوان است.

در ادامه این نشست دکتر جمالی نماینده مردم شریف شهرستان رودبار نیز با اشاره به موارد و مشکلات مطرح شده از سوی مردم خواستار برگزاری جلسات بیشتر و همتی مضاعف برای رفع مشکلات ارتباطی موجود در شهرستان شدند و آمادگی کامل خود را در این خصوص اعلام نمودند.

دکتر جمالی بحث ارتباطات را یکی از مهمترین ضروریات استان و به خصوص شهرستان رودبار دانسته و از خواسته های مردم در این زمینه اشاره و افزودند: باید اپراتورهای تلفن همراه برای پایداری بستر ارتباطات و توسعه  زیرساختی مناسب در این شهرستان، به عنوان حداقل امکانات، حضوری فعالتر از خود نشان داده و تلاش نمایند تا مطالبات مردم در این زمینه برطرف گردد.

در ادامه نمایندگان اپراتورها هر کدام به صورت جداگانه از برنامه های خود تا پایان سال جاری در شهرستان از جمله تبدیل 22 سایت موجود اپراتور همراه اول (حوزه شهر و روستا) از 2G به 3G ، نصب یک سایت توسط اپراتور رایتل و پوشش 100 درصدی حوزه شهری ، ارائه خدمات نسل سوم توسط اپراتور ایرانسل بر روی کلیه سایتها و پوشش 7 شهر دیگر تا پایان سال جاری اشاره نمودند .

۲۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۷
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۶۳۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید