اخبار

با حضور دکتر واعظی، 22 پروژه ارتباطی در استان کردستان به بهره برداری رسید

با حضور دکتر واعظی، 22 پروژه ارتباطی در استان کردستان به بهره برداری رسید
با حضور دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، 22 پروژه ارتباطی در استان کردستان به بهره برداری رسید.

در مراسمی که روز جمعه با حضور دکتر واعظی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و مهندس زاهدی ، استاندار محترم کردستان برگزار گردید، 22 پروژه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با مبلغی بالغ بر 166 میلیارد تومان افتتاح گردید.

در آغاز مراسم، مهندس سعیدی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، ضمن تشکر از حضور دکتر واعظی در استان به ارائه گزارشی از وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات  در استان پرداخته و لیست پروژه های قابل افتتاح را ارائه نمود.

در ادامه مراسم آقایان صدوقی مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران، منصوری مدیر معاونت شبکه شرکت خدماتی ایرانسل، کارگزار، مدیر عامل شرکت ارتباطات ثابت، خسروی مشاور وزیر و مجری طرح خدمات رسانی زیرساخت های الکترونیکی روستایی، گزارشی از عملکرد فعالیت های انجام گرفته در حوزه کاری خود را ارئه نمودند.

سپس مهندس حیدری، مدیر عامل شرکت ژوری مانگ، به ارائه عملکرد بخش خصوصی استان در تولید بازی و انیمیشن پراخت. پس از آن مهندس زاهدی، استاندار کردستان میزان استفاده مردم استان از اینترنت و فناوری های نوین را با توجه به میزان سرانه آن بسیار قابل توجه ارزیابی کرد و ادامه داد: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 مردم استان بیش از 52 درصد ثبت نام اینترنتی داشتند که این رقم در کشور کمی بیش از 30 درصد بود.

پس از آن دکتر واعظی  با تبریک هفته وحدت گفت:این استان یک استان فرهنگی است و مردمان باهوشی دارد و بایستی الگویی برای وحدت کشور باشد.وی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند هیچ حرفی که بوی تفرقه بین شیعه و سنی را بدهد قابل قبول نیست. ما همه تحت لوای یک قرآن و پیامبر زندگی میکنیم و باید با وحدت خود چهره زیبایی از اسلام را در جهان به نمایش بگذاریم.
دکتر واعظی با اشاره به تلاش دولت بر حل مشکل معیشت مردم تاکید کرد: باید به استانهای مرزی بیشتر توجه شود زیرا این استان ها باید آینه ای از کل کشور باشند. بالاترین مقام ICT کشور افزود: برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها بابستی خدمات را در روستا گسترش داد.
وی با تاکید بر تحول زیر ساختهای استان طی سه سال گذشته گفت: تا پایان دولت، اینترنت ۸۸۱ روستای دیگر استان کردستان برقرار خواهد شد و بیش از ۱۸۰ میلیارد تومان دیگر نیز در این استان سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.
۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۶:۴۷
تعداد بازدید : ۵۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید