اخبار

معرفی خدمات یکپارچه دولت الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات در الکامپ 22

معرفی خدمات یکپارچه دولت الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات در الکامپ 22
در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ، سالن اختصاصی دولت الکترونیکی به منظور معرفی خدمات یکپارچه دولت الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات برپا می شود .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس جهانگرد در نشست خبری معرفی سالن دولت الکترونیکی در نمایشگاه الکامپ اظهار داشت: این نمایشگاه در سال پایانی دولت کارنامه اجرایی دولت یازدهم و فعالیت های بخش خصوصی در سطح ملی را در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به تصویر می کشد.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این که در نمایشگاه امسال، دو گروه فعالیت سامان داده شده است گفت: افزون بر ۲۷۰ شرکت نوپا و استارت آپ با مشارکت دولت و بخش خصوصی در این نمایشگاه حضور دارند که می توانند زمینه ای برای رشد و حمایت از نوآوری ها در صنعت فناوری اطلاعات کشور را رقم بزنند.
معاون وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات با اعلام این خبر که نمونه مقدماتی ارایه خدمات دولت الکترونیکی بر بستر تلفن همراه در نمایشگاه الکامپ معرفی می‌شود افزود: به دنبال افزایش سهم فناوری اطلاعات در سبد خانوار و اقتصاد کشور هستیم.
 وی گفت: گسترش فناوری اطلاعات سبب افزایش بهره‌وری، تسهیل زندگی مردم، ارتقای کسب و کارها و توانمندسازی جامعه می‌شود. ما امیدواریم طی برنامه ششم توسعه سهم این حوزه در کل اقتصاد دو برابر و در بخش میزان توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات سه تا چهار برابر شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه در سالن دولت الکترونیک نیز بخش دولتی به صورت یکپارچه امکان عرضه خدمات دولت الکترونیک را برای شهروندان فراهم می کند تاکید کرد: این نمایشگاه نمونه مقدماتی ارائه خدمات در بستر دولت الکترونیک و دولت موبایل را فراهم می کند تا در نهایت شاهد شکل گیری دولت هوشمند در کشور باشیم.
به گفته وی هم اکنون حدود ۱۱۲ دستگاه به پرتال دولت الکترونیک متصل هستند و حدود ۸۰ دستگاه به صورت مکانیزه خدمات الکترونیک ارائه می دهند.
۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۵:۲۷
تعداد بازدید : ۷۹۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید