اخبار

جلسه چهل و پنجم شورای راهبری طرح جویشگر بومی برگزار شد: جزییات نقشه بومی نما مورد بررسی قرارگرفت

جلسه چهل و پنجم شورای راهبری طرح جویشگر بومی برگزار شد: جزییات نقشه بومی نما مورد بررسی قرارگرفت
نشست چهل و پنجم شورای راهبری جویشگر بومی با حضور اعضای این شورا در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران ) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ابتدا دکتر دوایی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات در خصوص قلمروی دیجتالی در فضای کسب و کار طرح جویشگر توضیح دادند که مورد بحث و بررسی اعضای جلسه قرار گرفت. در این مدل قلمروی دیجتال همان داده تعریف شده و مرز آن رمزگذاری داده است که دسترسی تعریف شده به داده­ها، خلق ارزش را موجب خواهد شد.
در ادامه جلسه فیروزآبادی مدیرعامل شرکت چیستا در خصوص  نقشه دیجیتال بومی کشور تحت عنوان نما توضیحاتی ارائه داده و ضمن خبر از رونمایی این محصول در وبگاه namaa.ir هم‌زمان با بیست و دومین نمایشگاه الکامپ اعلام کردند اطلاعات این نقشه که سطح پوشش آن کل ایران است کاملاً توسط متخصصین شرکت و به روش برداشت میدانی و فتوگرامتری جمع‌آوری گردیده است و با توجه به داده‌های بومی خدمات بهتری نسبت به نقشه گوگل ارائه می‌نماید. همچنین ایشان اظهار داشتند که این نقشه شامل تقسیمات کشوری،شهرها و روستاها، معابر بین‌شهری و داخل شهری، نقاط مهم خدماتی،پوشش گیاهی و آبی،  مناطق گشت پستی و لایه‌های متفاوتی از اطلاعات موردعلاقه کاربران است و ضمناً شامل خدمات جستجو در نقشه، مسیریابی، تولید آدرس و مشخصات برای هر نقطه و نقشه رستر می‌باشد.
در ادامه موضوعات فوق مورد بحث و بررسی اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت.
۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۵:۱۶
تعداد بازدید : ۶۵۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید