اخبار

در 27 امین جلسه مشورتی منطقه ای اکو مطرح شد:پیشنهاد ایران به منظور همکاری سازمان اکو برای پیاده سازی SDI

در 27 امین جلسه مشورتی منطقه ای اکو مطرح شد:پیشنهاد ایران به منظور همکاری سازمان اکو برای پیاده سازی SDI
ایران پیشنهاد همکاری میان کشورهای عضو اکو در جهت استفاده از اطلاعات داده مکانی (SDI) به منظوره بهره گیری در تصمیم گیری و تصمیم سازی های آگاهانه تر را در بیست و هفتمین جلسه مشورتی منطقه ای اکو ارایه و در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس نصرا... جهانگرد در بیست و هفتمین  جلسه مشورتی منطقه ای اکو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: امروزه، وجود بانک اطلاعاتی مناسب به منظور تصمیم سازی بهینه در جهت پیاده سازی برنامه های پیش بینی شده، یک ضرورت محسوب می شود.
وی افزود: دامنه اهمیت و گستره این موضوع تا حدی است که سازمان ملل متحد تقریبا در تمام بندهای تدوین شده برای اهداف هزاره جدید، بر لزوم داشتن بانک اطلاعات منسجم در هر بخش تاکید داشته است.
وی خاطرنشان کرد: به همین منظورهم تا کنون، کشورهای مختلف هم در سطح ملی پایگاه های داده چندوجهی طراحی کرده اند و هم در سطح منطقه ای، بخشی از اطلاعات مورد نیاز برای همکاری را به اشتراک گذاشته اند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، با بیان این مطلب که این موضوع با عنوان " زیرساخت پایگاه داده مکان محور منطقه ای " در سطح دنیا شناخته می شود تصریح کرد: ایران پیشنهاد می کند که همکاری میان کشورهای عضو اکو در این حوزه عملیاتی شود و آمادگی خود را به منظور تبادل تجربیات و توانمندی های تکنیکی در این بخش را نیز اعلام می کنیم.
وی تاکید کرد: طی یک دهه گذشته نیز در ایران، ایجاد پایگاه های داده مکان محور چند وجهی آغاز شده و در برخی استان ها به نتایج بسیار مطلوبی رسیده است.
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: نظام تامین داده برای تصمیم گیری های مدیریتی در بخش های مختلف و اجرای پروژه های فرهنگی و اجتماعی بسیار با اهمیت بوده و با استفاده از ظرفیت های موجود در کشورهای عضو اکو می تواند نتایج بسیار مناسبی را برای این کشورها به همراه داشته باشد.
۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۴:۳۶
تعداد بازدید : ۸۶۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید