اخبار

در دیدار با معاون وزیر ارتباطات روسیه مطرح شد: افزایش سهم بازار با همکاری های دوجانبه میان ایران و روسیه

در دیدار با معاون وزیر ارتباطات روسیه مطرح شد: افزایش سهم بازار با همکاری های دوجانبه میان ایران و روسیه
افزایش همکاری ها میان شرکت های دو کشور ایران و روسیه می تواند علاوه بر افزایش توان تکنولوژیک، منجر به بزرگ شدن و ارتقاء سهم دو کشور در بازار فناوری اطلاعات شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس نصرا... جهانگرد، در دیدار با معاون وزیر ارتباطات روسیه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: روسیه کشور بزرگی است و در کنار کشورهای حوزه قفقاز و فارسی زبان و عرب زبان می توان بازار بزرگی برای محصولات روسی و فارسی ایجاد کرد.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران همکاری های بین المللی را یکی دیگر از زمینه های توسعه روابط دانست و تصریح کرد: تا کنون در محافل بین المللی مخابراتی همکاری خوبی بین دو کشور داشتیم که به نظر می رسد همفکری بیشتر در این حوزه بویژه در آیکان می تواند در حوزه های مختلف از جمله تغییر مدیریت جهانی اینترنت بسیار موثر باشد.
وی ادامه داد: امیدواریم همکاری های دوجانبه موجب رشد اقتصاد و بخش خصوصی دو کشور و همچنین تحقق اهداف دو طرف در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات شود.
اسماعیلف، معاون وزیر ارتباطات روسیه نیز در این دیدار با بیان این مطلب که پس از دیدار دکتر واعظی از روسیه، نقشه راه همکاری های دوجانبه آماده شده گفت: معتقدیم که حوزه فناوری اطلاعا ت از موضوعات مهمی است که ظرفیت های فراوانی برخوردار است.
وی ادامه داد: کشورهای مختلف نظیر آلمان، فنلاند و ژاپن برای حوزه ICT خود برنامه ویژه ای دارند و در روسیه نیز در این بخش پیشرفت های بسیاری صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: امیدواریم در این سفر و سفرهای پیش رو برخی مشکلات موجود بر طرف شده و اجرای پروژه های مشترک میان دو کشور عملیاتی شود.

۱۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : ۹۵۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید