اخبار

اداره کلICT آذربایجان غربی بعنوان دستگاه برتر در بحث ترویج و توسعه فرهنگ نماز برگزیده شد

اداره کلICT آذربایجان غربی بعنوان دستگاه برتر در بحث ترویج و توسعه فرهنگ نماز برگزیده شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی، اجلاس استانی نماز با هدف تکریم و تجلیل از فعالان نماز استانی و مدیران برتر دستگاه های اجرایی در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ نماز و برنامه ریزی برای گسترش آن در سالن جلسات شهید عطایی استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان حاضر با ارائه گزارشی از وضعیت اقامه نماز در سطح جامعه و دستگاههای اجرایی و نحوه ارزیابی دستگاه ها در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ نماز و لزوم اهمیت دهی به امر اقامه نماز تاکید کرده و رابطه تنگاتنگ اقامه نماز با آسیب های اجتماعی را بیان کردند .

محبوبی مشاور وزیر و معاون مرکز امور اجتماعی وزارت کشور در این نشست گفت : لازم است ریشه فرهنگی آسیب های اجتماعی بررسی شده و خانواده به عنوان نهاد تاثیرگذار در فرهنگ و سلامت اجتماعی کشور تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه نماز هسته مرکزی دین محسوب می شود، اظهار کرد: بر اساس تحقیق علمی انجام گرفته در ارومیه، دینداری 2 برابر وضعیت اقتصادی در احساس رفاه اجتماعی نقش دارد.

وی بیان کرد: فضای معنوی در کاهش آسیب های اجتماعی موثر بوده به طوری که نرخ جرم در کشور در ماه مبارک رمضان نزدیک به یک سوم کاهش پیدا می کند.

در پایان اجلاس از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در زمینه نماز بعنوان دستگاه برگزیده با اهدای لوح تقدیر، تجلیل گردید .

۱۵ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰
تعداد بازدید : ۴۲۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید