اخبار

دکتر یزدانیان: نقش آفرینی دانشکده در توسعه منابع انسانی بخش ICT کشور، در گرو توسعه آموزش های کوتاه مدت است

دکتر یزدانیان: نقش آفرینی دانشکده در توسعه منابع انسانی بخش ICT کشور، در گرو توسعه آموزش های کوتاه مدت است
photo 2016-12-03 16-56-25 copyطی جلسه ای با حضور دکتر یزدانیان، ریاست دانشکده، معاونین، مدیران گروه های آموزشی و روسای ادارات دانشکده، مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره آموزش های کوتاه مدت انجام و طی آن خانم فاطمه کفشدوز محمدی، به عنوان سرپرست اداره آموزش های کوتاه مدت دانشکده پست و مخابرات منصوب شد.
در این جلسه دکتر یزدانیان طی سخنانی موضوع «آموزش های کوتاه مدت» را از مهمترین مباحث و برنامه های دانشکده مطرح و تاکید کرد : راهبری و انجام آموزش های کوتاه مدت از اولویت های اصلی مقام عالی وزارت نیز می باشد، چرا که یکی از نیازهای اصلی حوزه ICT تربیت نیروهای مهارت محور است و دوره های کوتاه مدت ظرفیت بالای برای تدوین دوره های کاربردی به ویژه در مباحث مرتبط با لبه های تکنولوژی را دارد و می تواند بصورت جدی جدی نیازهای بخش را برآورده سازد.
رئیس دانشکده دوره های کوتاه مدت را یکی از ابزارهای کلیدی در نشان دادن توان دانشکده به سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت ارتباطات و همچنین بخش ICT کشور خواند و ضمن تاکید و توجه جدی بر رعایت استانداردهای آموزشی، توسعه این اداره را نقش آفرینی در توسعه منابع انسانی وزارتخانه و حتی بخش ICT کشور دانست.
یزدانیان همچنین تاکید کرد : دوره های آموزشی کوتاه مدت را از منظر کسب درآمدهای اختصاصی نیز اهمیت ویژه ای برای دانشکده دارد، لذا ساماندهی و بهینه سازی این حوزه، از برنامه های جدی دانشکده است. ایشان نیازهای آموزشی حوزه ICT را روز افزون برشمردند و خواستار برنامه ریزی جدی برای شناسایی، تعریف دوره های کاربردی و پاسخگویی به این نیازها شدند.
دکتر یزدانیان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از زحمات دکتر شاملی در مدت تصدی ایشان در اداره آموزش های کوتاه مدت، اقدامات انجام شده طی سال گذشته را مثبت ارزیابی کردند و تاکید کردند : با توجه به برنامه های دکتر شاملی در حوزه برنامه ریزی برای اجرای دوره های آموزشی نسل 4 و 5، تصمیم گرفته شد که با توجه به تجارب مدیریتی و اجرایی خانم کفشدوز محمدی، از توان ایشان در این بخش استفاده شود.
در این جلسه همچنین دکتر مازوچی، معاون آموزشی، پژوهشی و امور دانشجویی با تاکید بر اقدامات مفید گذشته، اتخاذ رویکردهای آموزش مجازی برای گسترش حوزه این آموزش ها در نقاط مختلف کشور مفید دانستند.
در ادامه خانم کفشدوز محمدی با اشاره به برنامه های خود برای اداره آموزش های کوتاه مدت، ایجاد دپارتمان های تخصصی در این اداره برای نیل به اهداف مورد انتظار مدیریت دانشکده را از اولویت های برنامه کاری خود بر شمرد. محمدی همچنین تقویت توان اجرایی اداره آموزش های کوتاه مدت و همکاری و مساعدت اعضای هیات علمی و مسئولین دانشکده را، برای تحقق چشم اندازه ترسیم شده ضروری دانست.
۱۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۸
تعداد بازدید : ۷۵۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید