اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با رییس شورای اسلامی شهر اردبیل دیدار کرد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با رییس شورای اسلامی شهر اردبیل دیدار کرد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، و کارشناسانی از شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) جهت هماهنگی و همکاریهای مشترک در زمینه جذب سرمایه گذار در حوزه ICT با ذکی اله خوشبخت، رییس شورای اسلامی شهر اردبیل، دیدار و گفتگو کرد.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل ICT استان اردبیل، رزمی در این دیدار با بیان اینکه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث ایجاد تحولات اساسی در هوشمند سازی نظامهای اداره و کنترل امور شهری شده است، افزود: با توجه به اولویت ایجاد اشتغال و خلق ثروت در وزارت متبوع و لزوم جذب سرمایه گذار در حوزه ICT؛ این اداره کل با بررسی های انجام شده، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) را به عنوان یکی از شرکتهای برجسته کشوری جهت انجام پروژه شهر هوشمند در استان اردبیل شناسایی و دعوت به همکاری کرده است.

وی خواستار حمایت جدی از سرمایه گذاران حوزه ICT جهت توسعه مدیریت شهری و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال از سوی شورای اسلامی شهر اردبیل شد.   

   خوشبخت نیز در این دیدار بهره مندی از ارتباطات و فناوری اطلاعات را موجب تغییرات جدی و رفع مشکلات عدیده مدیریت شهری دانسته و افزود: سرمایه گذاری در این بخش از نیازهای مهم در استان اردبیل بوده و ما نیز در شورای اسلامی شهر از اجرای شهر هوشمند استقبال می کنیم.

وی گفت: با توجه به ظرفیت پایین ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی و صنعت، ورود به حوزه فناوری اطلاعات به منظور رفع چالشهای اشتغال جوانان را ضروری دانست.

   مهندس رضاپناه از کارشناسان شرکت فناپ نیز با معرفی توانمندیهای این مجموعه، آماده سازی زیرساخت های لازم برای ایجاد شهر هوشمند که در سه زمینه فیبر نوری، کارت شهروندی و ITS خواهد بود را برای ایجاد تمرکز و شکل گیری پنجره واحد خدمات شهری از ملزومات این پروژه دانسته و افزود: در صورت موافقت مسئولین استانی مبلغ 400 میلیارد ریال برای این پروژه سرمایه گذاری خواهد شد که می توان به صورت تهاتری، شراکتی و یا Bot اجرا کرد.

۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۱۷
تعداد بازدید : ۶۵۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید