اخبار

جلسه شورای اشتغال استان کردستان با حضور دکتر براری برگزار شد

جلسه شورای اشتغال استان کردستان با حضور دکتر براری برگزار شد
جلسه شورای اشتغال استان کردستان با حضور معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل استانداری کردستان برگزار شد
در این جلسه که با حضور استاندار کردستان ، نمایندگان مردم سنندج دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان و سایر مقامات ارشد استانی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید، دکتر براری فناوری‌های نوین را عامل افزایش سبد درآمدی دانست.
معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزایش سبد درآمدی شهروندان از حوزه فناوری اطلاعات را جزو برنامه‌های مهم و اصلی دولت عنوان کرد. که اهم سخنان ایشان با محوریت طرح تکاپو به شرح ذیل می باشد:

🔸امروز پیام ما بر این نکته استوار است که حوزه آی سی تی می تواند میزان درآمد شهروندان را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهد.
🔸با توجه به وجود قشر تحصیلکرده و نیروی انسانی کارآمد در کردستان باید مزیت‌های جدیدی خلق کرد که عمده بازیگران و نقش آفرینان آن تحصیلکردگان دانشگاهی هستند .
🔸حوزه آی سی تی موجب تحولات گسترده در حوزه‌های مالی و بانکداری و افزایش کیفیت خدمات در آن بخش ها شده است.
🔸بازارهای ما هم اکنون از حوزه سرمایه‌های سخت افزاری به سمت تولید محتوا و نیروی انسانی در حرکت است و امیدواریم استان کردستان در این بخش حضور حداکثری داشته باشد.
🔸با احتساب کردهای کشورهای همسایه یک بازار 48 میلیونی برای تولید و فروش محصولات آی سی تی موجود است که باید این مهم در نظر گرفته شود.
🔸در ایام نوروز بیش از یک میلیون گردشگر به کردستان سفر می‌کنند و از سیم کارت‌های موجود می‌توان برای جذب شمار بیشتری از گردشگران استفاده کرد.
🔸ما تلاش می‌کنیم در اجرای طرح تکاپو شرکت‌هایی را به کردستان وارد کنیم که بتوانند نیروی انسانی بومی را تقویت و با استفاده از سرمایه‌های خود به توانمندسازی شرکت‌های کردستانی کمک کنند.
🔸در دولت تدبیر وامید بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری شده است و تا پایان این دولت نیز ۱۸۰ میلیارد تومان دیگر سرمایه گذاری صورت می‌گیرد.
🔸هم اکنون اینترنت پرسرعت بی سیم ۳۳۶ روستای استان آماده بهره برداری است که تا یک ماه آینده این مهم انجام و ۸۸۱ روستای دیگر نیز در برنامه قرار دارند تا بتوانند از امکانات اینترنت پرسرعت بهره‌مند شوند.
۷ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۱
تعداد بازدید : ۸۷۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید