پرش به محتوای اصلی

اخبار

استاندار گیلان: شاخص گیلان در بخش ارتباطات به رتبه دوازدهم کشوری ارتقاء یافته است.

استاندار گیلان: شاخص گیلان در بخش ارتباطات به رتبه دوازدهم کشوری ارتقاء یافته است.
استاندار گیلان در کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان گفت: از لحاظ شاخص ها در بخش ارتباطات، از رتبه 29 به رتبه 12 رسیده ایم که نشانگر پیشرفت خوب استان در این بخش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان گیلان با حضور دکتر نجفی استاندار گیلان و اعضای کارگروه استانی در محل استانداری گیلان برگزار گردید.

دکتر نجفی، در جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک، خواستار ارتقای جایگاه گیلان در همه بخش ها بویژه در بحث دولت الکترونیک شد و افزود: استان گیلان باید جزو پنج استان برتر کشور باشد و هیچ تعللی از دستگاه ها پذیرفتنی است و تا پایان سال عملکرد دستگاه ها را در تحقق اهداف و دستیابی به رشد مورد نظر را ارزیابی خواهیم نمود و به طور جدی بدنبال تحقق و توسعه دولت الکترونیک در استان هستیم .

استاندار از اقدامات خوب افتا در خصوص امنیت شبکه قدردانی و تصریح کرد: گیلان جزو استان های برتر در بحث امنیت اطلاعات است.
وی با اشاره به اینکه در بحث خدمات دولت الکترونیک بیش از 100 خدمت از میانگین کشوری عقب تر هستیم، خاطر نشان کرد: تمامی دستگاه ها و شهرداران باید در دولت الکترونیک وارد شوند.

در ادامه این نشست مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با ارائه گزارشی از وضعیت اجرای دولت الکترونیک در استان اظهار کرد: این کارگروه متشکل از چند کمیته راهبری، خدمات، شبکه و زیرساخت و امنیت می باشد که هر کدام از کمیته‌ها عملکرد و خدمات خوبی در این زمینه داشتند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با تشریح شاخص ها در دو بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان ساخت:  گیلان با 43 درصد ضریب نفوذ تلفن خانگی رتبه 6 کشور را در این زمینه دارد، گفت: 99 درصد روستاهای گیلان از حداقل امکانات ارتباطات و فناوری اطلاعات برخوردار هستند .

وی با اشاره به وضعیت ارتباطات در استان بیان کرد: دو هزار و 567 روستا در استان حداقل یک فناوری ارتباطی را دارند اما 69 روستا ، هیچ ارتباطی از لحاظ فناوری ندارند.
وی بر ضرورت ارتقای ضریب نفوذ اینترنت ثابت، تلفن ثابت و توسعه ارتباطات سیار در استان تاکید و خواستار تعامل بیشتر مخابرات با شرکت های FCP در استان شد .

دبیر کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان گیلان با اشاره به رشد قابل توجه گیلان در شاخص های فناوری اطلاعات از ارتقای استان در ردیف 3 استان برتر در اتصال به شبکه دولت خبر داد و اظهار نمود:  توسعه این شاخص را استمرار خواهیم داد و به زودی شاهد راه اندازی مرکز تبادلات بین دستگاهی بر بستر شبکه ملی را در گیلان شاهد خواهیم بود.

۳ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۴
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۵۶۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید