پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر: ضرورت هم افزایی آموزش فنی و حرفه ای و ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسیر اشتغال پایدار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر: ضرورت هم افزایی آموزش فنی و حرفه ای و ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسیر اشتغال پایدار
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر در نشست با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان نسبت به هم افزایی اداره کل فناوری اطلاعات و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در راستای افزایش فرصت‌های شغلی در روستاها ابراز خشنودی و امیدواری کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان بوشهر استان بوشهر، مهندس سملیان با تاکید بر این که تنها حوزه ICT  نباید مورد هدف آموزش باشد، تصریح کرد: بلکه باید حوزه های دیگر همچون گردشگری و کشاورزی را هم پوشش داد.

وی با بیان این که در راستای افزیش مهارت، آموزش های حین خدمت، نگهداری مشاغل موجود و ... در حوزه ای تی سی ، بطور کامل آمادگی همکاری داریم، اظهار کرد: ایجاد فرصتهای شغلی بسیار مهم است و صرفا نباید به بحث‌ها و جلسات اکتفا کرد.

سملیان همچنین تاکید کرد: با توجه به این که هر دو طرف در موضوع اشتغال و آموزش دیدگاه های موافقی داریم، همکاری های مشترک موفقیت را در پی دارد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر در ادامه این نشست با اشاره به اهمیت پایداری شغل در بازار کار، نقش آموزش‌های مهارتی را در این زمینه پررنگ و اساسی دانست.

آقای کازرونی در خصوص الزام و اهمیت همکاری و توسعه روابط آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارتخانه های مربوطه برای پرورش نیروی ماهر در حوزه ای تی سی تأکید و ابراز تمایل کرد.

وی با بیان اینکه بحث ای تی سرمایه گذاری نمی خواهد بیان کرد: با توجه به توسعه اینترنت در روستاهای استان و ارایه آموزش های مجازی گام مهم در توانمندسازی روستاییان استان می توان با همکاری دو دستگاه برداشت.

کازرونی با تاکید بر اینکه باید از حوزه ای سی تی برای درآمدزایی و فروش محصولات روستاییان استفاده شود اظهار داشت: آموزش هایی نظیر تجارت الکترونیک و شهروند الکترونیک در روستاهای می تواند با توانمندسازی روستاییان زمینه رای برای ورود به دنیای اینترنتی برای آنها باز کند.وی با اشاره به اینکه آموزش روستاییان نقش اساسی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد افزود: با توسعه مشاغل نوین در روستاها ضمن جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها از اکثر معضلات اجتماعی نیز پیشگیری خواهد شد.

شایان ذکر است در پایان این نشست بر انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دو دستگاه در راستای توسعه آموزش های نوین در حوزه ای تی سی در روستاها تاکید شد


۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۹۸۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید