اخبار

663 کیلومتر فیبر نوری در استان کردستان اجرا می شود

663 کیلومتر فیبر نوری در استان کردستان اجرا می شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان از اجرای 663 کیلومتر فیبر نوری در استان خبر داده و افزود، تا کنون اجرای 96 کیلومتر به به پایان رسیده و مابقی عملیات اجرایی نیز تا پایان سال 96 به اتمام خواهد رسید.

سعیدی در جلسه ای که به منظور رفع مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل فرمانداری شهرستان سقز برگزار گردید، با اشاره به اینکه استان کردستان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در آستانه یک انقلاب بزرگ است افزود: ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت استان در دولت یازدهم جهشی مناسب داشته است. وی اضافه کرد: دولت در زمینه آماده کردن بسترهای لازم برای واگذاری اینترنت پر سرعت به روستاها، گام های ارزشمندی برداشته است که در سال 93 تعداد 330 روستا به اینترنت پر سرعت ADSL متصل شدند و در سال جاری نیز عملیات اجرایی اتصال 336 نقطه روستایی به اینترنت پرسرعت بی سیم در حال اتمام می باشد همچنین قرار است تا پایان سال 95 عملیات اجرایی اتصال 881 نقطه روستایی دیگر نیز به اینترنت پرسرعت آغاز گردد.وی ادامه داد این یعنی کلیه روستاهای بالای 20 خانوار و تعدادی از روستاهای کوچکتر استان از نعمت اینترنت پرسرعت بهره مند خواهند شد.

سعیدی عنوان کرد: قبل از آغاز به کار دولت یازدهم، ظرفیت پهنای باند استان 5.6 گیگابیت بر ثانیه بود که در حال حاظر به 50 گیگابیت بر ثانیه رسیده است که از این میزان همچنان 20 گیگابیت آماده واگذاری است. وی همچنین از انجام مذاکرات اولیه با هشت شرکت به منظور ارتقاء تلفن ثابت خبر داد.

۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۵۶۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید