اخبار

مهندس توکلی: گیلان رتبه 12 کشور در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات را دارد

مهندس توکلی: گیلان رتبه 12 کشور در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات را دارد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان گفت: بر اساس شاخص بین المللی توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات (IDI) گیلان رتبه 12 کشور را دارد.

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، در نشست شناسایی توانمندیهای بانوان فعال حوزه ICT گیلان که با حضور دکتر رادفرد مسئول امور بانوان و خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت استان‌های کشور بر اساس شاخص بینالمللی توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات (IDI) از سوی دفتر بررسیهای فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام میشود که گیلان در این حوزه رتبه 12 کشور را دارد و از وضعیت خوبی برخوردار میباشد.

وی با بیان اینکه 99 درصد روستاهای گیلان از حداقل امکانات ارتباطات و فناوری اطلاعات برخوردار هستند، افزود: یکی از شاخصهای رتبه بندی مذکور، میزان ضریب نفوذ تلفن خانگی است در حال حاضر گیلان با 43 درصد ضریب نفوذ تلفن خانگی رتبه 6 کشور را در این زمینه دارد.

توکلی بیان کرد: بیش از 1000 روستای گیلان در مرحله نصب و تست اینترنت و ارتقای شبکه دیتا در راستای مهاجرت معکوس و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با بیان اینکه کاربران اینترنت استان از متوسط کشوری پایینتر است، گفت: ضریب نفوذ کاربران اینترنت در گیلان 33 درصد است که باید در این زمینه اقدامات لازم انجام گیرد.

وی با اشاره به فعالیت بانوان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان، تصریح کرد: 20 درصد شاغلین در پست معادل 96 نفر را بانوان تشکیل میدهند، در پست بانک 21 بانو فعالیت دارند، همچنین در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات هم 13 نفر و در ادارهکل ارتباطات استان از 15 نفر 3  نفر خانم شاغل هستند.

توکلی بیان کرد: مشترکان تلفن همراه 84 درصد آقایان و 72 درصد بانوان هستند و همچنین در حوزه اینترنت 46 درصد آقایان و4/44 درصد را تشکیل میدهند، این آمارها به نوعی بیانگر عدالت جنسیتی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است.

۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۸
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۴۳۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید