اخبار

رادفرد در همایش شناسایی توانمندیهای بانوان فعال در حوزه ICT در استان گیلان: میزان توسعه یافتگی هر جامعه با فعالیت بانوان آن قابل پایش است.

رادفرد در همایش شناسایی توانمندیهای بانوان فعال در حوزه ICT در استان گیلان: میزان توسعه یافتگی هر جامعه با فعالیت بانوان آن قابل پایش است.
مسئول امور بانوان و خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه میزان توسعه یافتگی هر جامعه با فعالیت بانوان آن قابل پایش است، گفت: ما در تلاشیم بتوانیم در توسعه پایدار و متوازن جامعه سهم خودمان را ایفا کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، مسئول امور بانوان و خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در نشست شناسایی توانمندیهای بانوان فعال حوزه ICT گیلان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: 6 استان را به صورت پایلوت برای بررسی مشکلات و شناسایی نقاط ضعف و قدرت بانوان فعال در حوزه ICT انتخاب کردیم که گیلان پنجمین استان است.

وی با اشاره به رویکرد مثبت دولت یازدهم به خانواده و نقش بانوان، افزود: دکتر روحانی، رئیس جمهور محترم بر استفاده از زنان توانمند در اداره امور تاکید دارند و برای اولین بار در استان یزد یک خانم به عنوان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد.

رادفرد با اشاره به شکاف جنسیتی در واگذاری امور به بانوان، گفت: در بین ارگانها، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بالاترین عدالت جنسیتی را داشته است. وظیفه شخصی که، متصدی امور بانوان در نهادی میشود؛ فقط رسیدگی به بانوان همان نهاد نیست، بلکه مسئولیت رسیدگی به وضعیت بانوانی که از خدمات آن دستگاه هم بهرهمند میشوند را دارد.

مسئول امور بانوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه داد: باتوجه به اینکه بانوان ایرانی در عرصههای مختلف مدیریتی توانمند هستند، اما در برخی موارد فعالیتشان به چشم نمیآید لذا ما در تلاشیم بتوانیم در توسعه پایدار و متوازن جامعه سهم خودمان را ایفا کنیم.

رادفرد با اشاره به سهم و مطالبه بانوان در اشتغال، گفت: در جامعه چند صد ساله و پدرسالارانه ما، بانوان برای اینکه بتوانند موفق شوند باید از خود شروع کنند تا بتوانند به اندازه مردان دیده شوند تا زمانی که بانوان در گوشهای بنشینند و نظارهگر باشند، مورد توجه جامعه قرار نمیگیرند.

در پایان خانم رادفرد میزان توسعه یافتگی هر جامعه را با فعالیت بانوان آن قابل پایش دانست و گفت: تولید ثروت و قدرت به بانوان هم ارتباط دارد، لذا باید بانوان توانمند و برجسته علمی در حوزه فناوری اطلاعات شناسایی و از تخصص آنها بهره مند شد.

۱ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۱
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۲۹۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید