اخبار

امضای توافقنامه همکاری به ارزش 30 میلیون دلار بین وزرای ارتباطات ایران و سوریه

امضای توافقنامه همکاری به ارزش 30 میلیون دلار بین وزرای ارتباطات ایران و سوریه
در پایانی سفر وزیر ارتباطات سوریه به ایران توافقنامه همکاری به ارزش 30 میلیون دلار که تا 100 میلیون دلار قابل توسعه است به امضای وزرای ارتباطات دو طرف رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی مراسمی با حضور دکتر «محمد سلیمانی» وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات ایران و دکتر «عمر نذیر سالم» وزیر ICT سوریه توافق نامه همکاری مخابراتی و فضایی بین وزرای ارتباطات ایران و سوریه به امضاء رسید.
افزایش کانال ها از 30 به 90، پیوستن به شبکه فیبرنوری از طریق عراق ، کاهش نرخ های محاسباتی تلفن های ثابت و همراه از جمله موارد مورد نظر توافق طرفین بود.
از دیگر توافقات میان وزیران ارتباطات و فنآوری اطلاعات ایران و سوریه می توان به همکاری سازمان فضایی ایران و طرف سوری در زمینه طراحی ماهواره ای کوچک مخابراتی، ارائه خدمات ماهواره ای زهره به طرف سوری و همکاری با موسسات سوری در زمینه ارائه تصاویر فضایی با قیمت های رقابتی، اشاره کرد.
براساس این گزارش، حمایت از مواضع یکدیگر در مجامع مخابراتی بین المللی و منطقه یی، تشکیل کمیته IT  به منظور      برنامه ریزی در خصوص همکاری های فنآوری اطلاعات، همکاری در زمینه های امنیت، فیلترینگ، استاندارد و زیرساخت ارتباطی در زمینه IT  از دیگر موارد توافقنامه میان طرف های ایرانی و سوری بوده است.
لازم به ذکر است در این مراسم طرفین ابراز رضایت خود را از امضای قرارداد بین شرکت کابل های شهید قندی و شرکت مخابرات سوریه در زمینه تامین کابل مسی اعلام کردند.
 انتهای پیام
۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۳:۴۳
تعداد بازدید : ۲,۵۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید