اخبار

افزایش 300 برابری آمار بازدیدکنندگان سایت وزارت طی 3 ماه جاری

گزارش ارائه شده بر اساس نرم افزار گزارشگیری سایت رسمی وزارتخانه به نشانی http://www.ict.gov.ir می باشد . با توجه به اینکه آمار ارئه شده توسط نرم افزارهای آمارگیری سایت بر اساس ماههای میلادی است ، این گزارش نیز بر اساس ماههای میلادی تقدیم می گردد.

میزان بازدید کنندگان از ماه فوریه ( 10 بهمن تا 10 اسفند ) از بازدید توسط 45 نفر  آغاز شده ، در ماه مارس( 11 اسفند ماه 84 تا 10 فروردین 85 ) به 1147 و در ماه آوریل( 11 فروردین تا 10 اردیبهشت ماه 85 )  به 13569 رسیده است .به این معنی که پس از راه اندازی سایت بازدیدکنندگان سایت افزایش 300 برابری داشته اند که عدد قابل توجهی است . این نکته لازم به ذکر است که این عدد با توجه به تعطیلات نوروز و وقفه در عملکرد دستگاههای اداری ، عدد بسیار قابل توجهی است . 
به طور متوسط بیشترین بازدید از سایت بر اساس روزهای هفته  به روز دوشنبه باز می گردد . بعد از آن به ترتیب روزهای شنبه ، چهارشنبه ، سه شنبه ، یکشنبه ، پنجشنبه و جمعه قرار می گیرند .
روز 15 آوریل معادل 26 فروردین 85 ، شلوغترین روز سایت وزارتخانه با بازدید 14245 صفحه از سایت وزارتخانه بود که مهمترین دلیل آن را می توان به اعلام نتایج قرعه کشی واگذاری سیمکارتها مربوط دانست .
اما در هرسایت مهمترین نکته  ، امکان یافتن سایت از طریق موتورهای جستجو می باشد .در کل 9070 کاربر از طرف موتورهای جستجوگر به سایت هدایت شده اند که بیشترین آنها از طرف موتور جستجوگر گوگل بوده اند .  کلمات جستجو شده کاربران اینترنتی که بر اساس آنها به سایت وزارتخانه هدایت شده اند عبارتند از : "ارتباطات ، وزارت ، اطلاعات ، مخابرات ، ایران ، شرکت ، همراه و سایت "
علاوه بر این تعداد 6624 کاربر از طرف سایتهای دیگری که به سایت وزارتخانه لینک داده اند وارد سایت وزارتخانه شده اند که از این میان بشترین تعداد مربوط به سایت بازتاب با 920 کاربر و سایتهای tct.it و irantelecom.ir   می باشد .

انتهای پیام

 

 

۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۵ ۱۲:۱۱
تعداد بازدید : ۳,۰۷۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید